Ana Sayfa / Türkiye Gezi Önerileri / Bozcaada / Bozcaada Gezi Önerileri…

Bozcaada Gezi Önerileri…

Bozcaada’da ne Yapmalı?

Bozcaada, Çanakkale iline bağlıdır. Aynı zamanda Türkiye’nin de 3. büyük adası olarak bilinir.

Nasıl gidebiliriz?

Bozcaada’ya ulaşım Çanakkale’nin Geyikli beldesinden arabalı vapura binerek yapılır. Aynı zamanda Çanakkale merkezden deniz otobüsü seferleri de olmaktadır.

Nerede Kalınır? 

Bozcaada otel rezervasyonu için tıklayabilirsiniz.

Nerelere gidebiliriz? Neler yapabiliriz?

Bozcaada Kalesi:

Bozcaada’nın hemen girişinde Bozcaada Kalesi bulunmaktadır. Kimin tarafından inşa ediliği bilinmeyen Kale’nin etrafı  surlarla çevrilidir. Ben kaleyi gezerken mimarisini çok beğendim. Kale’nin en tepesine kadar çıktım tavsiye ederim, yükseklere doğru çıkıldıkça manzara daha net ve güzel seyredilebiliyor. Resimde en tepede beni görebilirsiniz J

Ayazma Plajı:

Bozcaada’nın en ünlü plajlarından biridir.Halka açık olmasına rağmen ben gittiğimde aşırı kalabalık değildi. Denizin suyu çok temizdi ama biraz soğuk oluyor maalesef…

Tekne turu:

Bozcaada’nın girişinde merkezde tekneler vardır ve yaklaşık 5-6 saatlik tekne turları düzenlenmektedirler. Buna bence giden herkes katılmalı çünkü Bozcaada’nın koylarını görme hatta orada yüzebilme şansınız oluyor.

Benim en çok beğendiğim koy Akvaryum Koyu. Suyu aşırı temiz ve manzarası çok güzel.

 

Rüzgar gülleri ve günbatımı:

Bozcaada’nın batı ucunda hayatınızda izleyebileceğiz en güzel günbatımlarına şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda büyüleyici duruşlarıyla rüzgar güllerini de görebilirsiniz.

Bozcaada sokakları:

Ada sokaklarında evlerin hepsi birbirinden güzel. Yaklaşık  bir saat içinde adanın sokaklarını gezmeniz mümkün. Özellikle hatıra fotoğrafı çekilmek isteyen veya fotoğraf çekmeyi sevenler için adaların ara sokakları çok daha uygun. Aşağıdaki resmim de Bozcaada’nın bir sokağında çekildi, arka planda Bozcaada Kalesi’ni görebilirsiniz.

Ne yiyebiliriz?

Bozcaada’nın restoranları genellikle deniz ürünleri ağırlıklı. Ben  farklı bir şey denemek istedim ve ada ahtapotu  yedim.  Normalde deniz ürünleri seven biriyim ve ahtapotunu da çok beğendim. Denemeye değer 🙂

Tatlı olarak?

Bozcaada’da çok tatlı bir pastane var. Çiçek Pastanesi, ben orayı çok sevdim ve oranın meşhur olan ve en çok tavsiye edilen damla sakızlı kurabiyelerinden yedim. Tadı gerçekten çok güzel, mutlaka tatmalısınız.

Şimdiden iyi gezmeler…

Gözde ÖNAY

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı Gezi Planımız…

Yazdır / PDF Merhaba, Her zaman ki gibi bayram ziyaretlerimiz ve Kurban kesme işlemimizden sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.