Ana Sayfa / Türkiye Gezi Önerileri / İstanbul / İstanbul’da Sıcak Havalarda Serinleyeceğiniz 6 Yer!

İstanbul’da Sıcak Havalarda Serinleyeceğiniz 6 Yer!

Son günlerde bastıran sıcaklar nedeniyle hiçbir yerde barınamaz hale geldik. Peki, bu sıcaklarda İstanbul’da nerelerde serinleyebiliriz?

Evde olmuyor, otelde olmuyor, sokakta olmuyor! Nereye gideceğimizi şaşırdık, ne yapacağımızı şaşırdık. Son ayların en sıcak günlerinde havalar bize yazı en içten şekilde hissettirdi. Peki, bu sıcaklarda nerelerde hem serinleyebilir hem de keyifli vakit geçirebiliriz? Sizler için İstanbul’da serinleyebileceğiniz 6 yeri çıkardık!

  1. Boğaz

Gölgede bir bank ya da çınaraltında bir çay bahçesinde denize nazır serinle yöntemlerinden biri.

  1. Park ve Korular

Uzun ağaçlar gölgesinde, yemyeşil doğanın ortasında serin bir gün geçirmek için İstanbul’un dört bir yanında yer alan park ve korularını tercih edebilirsiniz. Park ve bahçelerin içlerinde yer alan çay bahçeleri ve restoranlarda keyifli vakitte geçirebilirsiniz.

  1. İstanbul’a Yakın Kaçamaklar

Arabanıza atlayın ya da bir araba kiralayın ve soluğu İstanbul’a yakın kaçamaklarda alın. Özellikle Şile, Kilyos ve Ağva bunlar arasında en çok tercih edileni.

  1. Adalar! 

Yeşil ve mavi bir arada! İstanbul’a yaklaşık yarım saat uzaklıktaki Adalar’dan birinde hem serin hem de doğayla iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Adaların arkalarına doğru gölge içinde serin bir fayton turu yapabilir, plajlarından şemsiye altında deniz kenarında serinleyebilir ya da lezzetli Ada dondurmalarının tadına bakabilirsiniz.

  1. Cafe ve Restoranlar

Serin bir şeyler içmek ve hafif lezzetler ile günü geçirmek isterseniz İstanbul’daki restoran ve cafeler alternatifiniz olabilir. Derginiz veya kitabınızı alın elinize serin cafe ve restoranlardan birinde sıcağın ağır yükünden kaçın.

  1. Dondurmacılar

Sıcaklarda en ihtiyacımız olan lezzetlerden biri de dondurma! İstanbul’un birbirinden ünlü dondurmacılarında birbirinden özel lezzetlerin buluştuğu dondurmacıları tercih edebilirsiniz.

Zeynep POLAT

zeyneppolat@gezionerileri.com

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı Gezi Planımız…

Yazdır / PDF Merhaba, Her zaman ki gibi bayram ziyaretlerimiz ve Kurban kesme işlemimizden sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.