Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Eşsiz Manzarası İle Şeyseller…
Şeyseller

Eşsiz Manzarası İle Şeyseller…

Seyşeller, Maldivler’ den sonra Hint Okyanusu’nun en popüler tatil mekânlarından biridir. Tam adı Seyşeller Cumhuriyeti olan ülke, 115 irili ufaklı adadan oluşmaktadır. Resmi dilleri ise İngilizce, Fransızca ve Seyşeller Kreyolu’dur. Ülkede Euro ve Amerikan Doları kullanılmaktadır. Ülkenin ekonomik gelir kaynağı tarım ve turizmden oluşmaktadır. Mercan ve granit adaları, kayalıklar ve birbirinden güzel ada takımlarının oluşturduğu bölge yılın her dönemi tatil için çokça tercih edilmektedir.

Ülkenin en büyük adası ise Mahedir. Adalar arasında ulaşım helikopter ya da tekne ile sağlanmaktadır. Adaların çok büyük bir kısmı yerleşim yeri olarak kullanılmamaktadır.

Oraya gidip öylece güneşlenmek dışında neler yapabilirim diye düşünüyorsanız bir sürü seçenek sizleri bekliyor. Muhteşem bir doğayla baş başa kalıp suyun altında ne olup bittiğini çıplak gözle görebilir,  rengarenk hayvanları doğal yaşam alanlarında yakından gözlemleyebilirsiniz. 

Doğal bitki örtüsünü fazla tahrip etmeden yapılmış olan otellerde eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Türkiye’den Türk Hava Yolları Ve Emirates’in direk seferleri bulunuyor. İlkbahar ve sonbaharda özellikle rüzgârın az olduğu dönemler tercih edilebilir. Beyaz kumsalları görenleri büyüleyecek kadar eşsiz ve el değmemiş güzellikte.

İşte fotoğraflar;

 

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı Gezi Planımız…

Yazdır / PDF Merhaba, Her zaman ki gibi bayram ziyaretlerimiz ve Kurban kesme işlemimizden sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.