Ana Sayfa / Mekan Önerileri / Sapanca’da Ehli Keyf…

Sapanca’da Ehli Keyf…

Sapanca, Sakarya iline bağlı şirin bir ilçe. Hafta sonu ya da günü birlik olarak İstanbul’dan uzaklaşmak ve kısa bir tatil yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Kuzeyinde Sapanca Gölü, doğusunda Adapazarı batısında ise İzmit yer almakta. Bilindiği gibi Sapanca’nın eşsiz manzarasını sağlayan ve en ünlü noktalarından birisi Sapanca Gölü’dür. Sapanca Gölü 16 km uzunluğunda ve alabalık türleri açısından oldukça zengin. Göl çevresinde yürüyüş alanları, birçok kahvaltı, alabalık yiyebileceğiniz restaurantlar ve otel bulunmakta.

Biz ise Sapanca Gölü’nün hemen yanı başına açılmış Ehli Keyf Sapanca’yı tercih ettik. Aslında şans eseri farkettiğimiz bu mekânın konumu gerçekten süper, hatta bizim için muhteşemdi ve bir o kadar da huzur vericiydi. Bir yanda eşsiz doğa manzarası, bir yandan gölün dinlendirici sesi ve havası yorgunluk kahvesi ile birleşince bize gerçekten çok çok iyi geldi. Ehli Keyf serpme kahvaltı ve yemek için tercih edilebilecek güzel bir mekân.

Sapanca doğasının huzuruyla sizi şehrin tüm karmaşasından çekip alabilecek bir yer. Mutlaka gidip görmeli ve kısa bir tatil yapmalısınız. Ayrıca Sapanca’ya kadar gitmişken Maşukiye, Kartepe, Yaylalar ve Lahitleri gezebilirsiniz. Biz Bolu’ya da gideceğimizden biraz içimizde kaldı Sapanca ama sanırım en kısa zamanda tekrar bir Sapanca turu yapıp daha detaylı gezeceğim.

Ulaşım

Bölgeye saat başı kalkan çeşitli otobüs firmaları ile ulaşabilirsiniz Aynı zamanda kendi aracınız ile de ulaşabilmeniz mümkün. TEM otoyolundan tabelaları takip ederek bölgeye kolaylık ile ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Göcek, Marinası Kendine Has Sakinliği İle Görülmeye Değer…

Yazdır / PDF Bu Kurban bayramında ki turumuz Göcek ve çevresine oldu. Açıkçası Göcek’e ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.