Ana Sayfa / Genel / Seyahat Sigortası Kapsamında Olan Şartlar ve Teminatlar

Seyahat Sigortası Kapsamında Olan Şartlar ve Teminatlar

Seyahat sigortası kapsamı oldukça geniş olan bir sigorta çeşididir. Seyahat sigortası nedir araması yapanlar için verilecek en genel cevap, “Ulaşım esnasında başınıza gelebilecek hastalık, kaza gibi olaylara karşı kendinizi teminat altına almanızı sağlar.” olacaktır. Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinin tamamını kapsar. Bu sigorta sayesinde yolculuk esnasında oluşabilecek sağlık sorunları, aksi durumlar ve olası kaza risklerine karşı kişi garanti altına alınır.

airport 2373727 1280

Özel sağlık sigortası ile sigorta yaptıran kişiler teminat altına alınır. Seyahat sigortasının bazı şartları mevcuttur. Bu şartları inceleyerek siz de seyahat sigortanızı e-sigortam aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Kendinize uygun seyahat sağlık sigortası ücreti seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Seyahat Sigortası Şartları

Seyahat sigortası geçerlilik şartlarından ilki seyahat esnasında yaşanılan sağlık probleminin önceden yaşanmamış olmasıdır. Eğer seyahat sigortası yaptırmadan önce, seyahatte yakalandığınız hastalığa yakalandıysanız bu online seyahat sağlık sigortası kapsamı dışında kalacaktır. Diğer bir durum ise mevcuttaki hastalığın poliçe imza tarihinden önce olmamasıdır. Başka bir şart ise seyahat süresinin normal süreyi aşması durumunda yaşanıyor. Eğer seyahat süresi normalden fazla sürüyor ve çeşitli gecikmeler yaşanıyor ise bu durumda yaşanacak aksi durumlar sigorta kapsamında olmayabilir. Ancak poliçe türü ve sigorta firmasına bağlı olarak şartlar değişebilmektedir.

fantasy 3502188 1280

Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Seyahat sigortası fiyatları hakkında inceleme yaparak kendinize en uygun ve en kapsamlı sigortayı belirleyebilirsiniz. Bu yolla çeşitli prim borçlarını ödeyerek sağlık sigortası ücreti ödemesini gerçekleştirmeniz mümkündür. Prim ödemesi yapmadığınız takdirde sigorta şirketi tazminat gerektiren durumlarda ödeme yapmak zorunda değildir. Bu nedenle mutlaka seyahat sigortası fiyatları üzerinden belirlenen prim ücretleri ödenmelidir. Seyahat sigortası nasıl yaptırılır, araması yapıyorsanız bu durumda mutlaka güvenilir, kapsamı geniş, prim ücretleri daha makul olan sigorta şirketlerini tercih etmeniz faydalı olacaktır. e-sigortam, bu anlamda müşterilerine gerekli desteği sunuyor. Geniş seyahat sigortası kapsamı ve makul fiyatlı sigorta teklifleri için e-sigortam’ın tekliflerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.