Ana Sayfa / Yurt Dışı Gezi Önerileri / Avrupa / İspanya / Bercelona / 9 Aylık Bebeğimle Gittiğim Barcelona Turu İzlenimlerim…

9 Aylık Bebeğimle Gittiğim Barcelona Turu İzlenimlerim…

İspanya’nın güzel sahil kenti Barcelona… Gaudi deyince akla Barcelona Barcelona deyince akla Gaudi ve muhteşem gotik eserleri geliyor. İspanya’nın ikinci büyük şehri olan Barcelona liman kenti olması hasabiyle her zaman gözde şehirlerden biri olmuş. Peki çocukla zor olmadı mı diyeceksiniz hayır hiç zor olmadı kış olmasına rağmen giydirdik güzel arabasın da bizimle gezdi.

Neden gidelim?

Sadece Gaudi’nin muhteşem eserlerini görmek için bile kesinlikle gidilir.

Vize gerekli mi?

Evet schengen vizesi almanız gerekiyor. Vize ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmak için tıklayınız…

Nasıl gidilir?

İstanbul’dan Türk Hava Yolları, Pegasus ve bir çok havayolu ile 3,5 saatte gidebilirsiniz.

Konaklama:

Barcelona’da konaklama için bir çok seçeneğiniz var. Biz araba kiraladığımız için şehrin biraz dışında kaldık her gün araba ile şehre gelip park edip devam ettik. Şehrin bir çok yerini yürüyerek gezdik. Otel seçenekleri için tıklayabilirsiniz.

Havaalanından şehre nasıl ulaşılır?

Barcelona havalimanından şehir merkezine ulaşım için araba kiralarsanız 20 dk da şehir merkezine varabilirsiniz. Yada Aerobus ile şehre ulaşabilirsiniz. Eğer gece merkeze gitmeniz gerekirse Nitbus N17’yi tercih edebilirsiniz. Farklı bir seçenekte Rente trenleri 20-25 dk da istediğiniz durağa ulaşabilirsiniz. Eğer 3 kişiden fazla iseniz taksi kullanmak daha mantıklı olabilir. +34 93 420 8088 numara ile taksi servisini arayabilirsiniz yada havaalanından çıkışta ulaşabilirsiniz.

Şehirde ulaşım:

Şehirde ulaşım taksi, metro ve otobüs ile sağlanıyor. Gerçi pek çok yer yürüyerek gezilebilir ama gene de kullanmak isterseniz günlük kartları tercih edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın. 

Ne yenir ne içilir?

Her zaman ki gibi biz Avrupa ülkesinde yiyecek bir şey bulamadık. Kendi yanımız da götürdüklerimizi yedik. Helal yemek için yazımızı tıklayabilirsiniz. http://www.gezionerileri.com/seyahatlerde-helal-yemek-problemleri-icin-8-oneri/

Kaç gün kalınır?

Biz 3 gün ayırdık Barcelona’ya sanırım sizler içinde 3 gün yeterli olur.

Şehir de olmaz ise olmazlar:

Gaudi’nin muhteşem eserlerini görmeden dönmeyin derim.

Gezilecek Yerler;

Gelelim gezilecek yerlere;

Barcelona deyince tabi ki akla gelen Antoni Gaudí… Neredeyse tüm şehirde Gaudi’nin eserlerini geziyorsunuz. Kendisi insan ve doğa figürlerinden faydalanarak eserler ortaya koymuş şahane eserler…

1- Sagra da Familia: Gaudinin en ünlü eserlerinden biri. Gaudi bu eserini tamamlayamadan vefat etmiş yapımı günümüzde de devam ediyor. İçeri girip gezmek için bilet almanız gerekiyor. Çok sıra beklememek için internetten de biletinizi alabilirsiniz. İnternet adresi için tıklayın.

2- Park Güell: Gaudi tarafından Güell ailesinin soyluluk göstergesi olarak 1914 yılında yapılmıştır. 1923 yılında halka açılmıştır. Halen gezilecek güzel eserlerden biri.

3- Casa Mila : Gaudi’nin Santa Da Familia’dan önce yapmış olduğu yapıttır. Bina da tamamen doğal taşlar kullanılmıştır. Şehrin merkezinde olan yapıya metro ile Diogonal durağında inerek ulaşabilirsiniz.

4- Katalan Ulusal Sanat Müzesi: Şehrin en güzel yerlerinden biri. Genel de tura buradan başladık biz. Gecesi de sakin ama güzel.

Görülmesi gereken diğer yerlere gelecek olursak;

5- Barcelona Katedrali

6- La rambla caddesi

7- Barcelona Poble Espanyol Müzesi

8- Picasso Müzesi

9- Casa Batllo

10- Plaçe de Catalunya meydanı

11- Santa Maria Del Mar Kilisesi

12- Nou Camp Stadyumu

13- Port Vell Limanı

Ve Barcelona’dan genel fotoğraflar. Her türlü sorunuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

Şimdiden iyi gezmeler…

Cansu KARADAĞ

cansukaradag@gezionerileri.com

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

İtalya’nın Romantik Kasabası Lago di Nemi…

Yazdır / PDF Merhaba, Roma Seyahatimizde gezdiğimiz küçük, romantik kasaba Lago di Nemi. Roma’ya 21 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.