Ana Sayfa / Türkiye Gezi Önerileri / Çeşme / Çeşme Gezi Önerileri….

Çeşme Gezi Önerileri….

Merhaba,

Bugün size bayram tatilinde kaçamak yaptığımız Çeşme’yi anlatacağım. Bir çok kez gitmiştim ama genelde İzmir’den günü birlik oluyordu. İlk defa bir gece kaldık. Daha güzel gezme imkanı bulduk.

Gelelim gezilecek yerlere;

1- Çeşme Merkez; Çeşmenin merkezi, marinası, çarşısı gerçekten görülmeye değer. Özelikle güneşin batışı sırası marinasında yemek yemenizi tavsiye ederim. Marina da bilindik fast food markalarını da bulabilir, kendi bütçenize uygun yemek yiyebilirsiniz. Tabi Çeşmeye kadar gitmişken Kumru yemeden dönmek olmaz. Pek çok Kumrucu göreceksiniz. Bir tanesini tercih edip meşhur kumruyu tadabilirsiniz.

2- Kalınacak Otel Önerisi; Çeşme de muhakki bir çok otel şansınız var. Eğer 5 yıldızlı olsun rahat edeyim derseniz Radisson Blue Çeşme’yi tavsiye ederim. https://www.booking.com/hotel/tr/radisson-blu-resort-spa-cesme.html?aid=945180&no_rooms=1&group_adults=1 linkten ulaşabilirsiniz.

Daha uygun butik bir şehir oteli olsun derseniz; biz memnun kaldık. Tavsiye ederim. Villa Vongole butik hotel.. Çok merkezde ulaşımı çok rahat. Kahvaltısı fena değil. Linkten ulaşabilirsiniz. https://www.booking.com/hotel/tr/villa-vongole-butik-otel.html?aid=945180&no_rooms=1&group_adults=1

3- Çeşme de Denize nerede girilir? Açıkçası Çeşme merkez de denize girilecek çok uygun yer yok. Var ama ben çok beğenmedim açıkçası. Eğer arabanız var ise 10 dk mesafede bir kaç yer tavsiye edebilirim.

  • Ilıca Plajı: Sıcak, temiz uzun bir plaj Ilıca. Çeşme denizi soğuk olmasına rağmen burada deniz sıcak ve sığ. Kumu da çok güzel. Araba ile plaja kadar rahatlıkla gidebilirsiniz. Ücretli beachler olduğu gibi büyük de bir halk plajı var.
  • Pırlanta Koyu: Ilıca’ya göre biraz daha sakin. Sahili, denizi muhteşem. Hem sıcak hemde turkuaz bir rengi var suyun. Beachler olduğu gibi uzunca bir halk plajı var. Araba ile plaja kadar gidebiliyorsunuz. Ama maalesef giyinme kabini yada duş yok. Ilıcaya göre daha az gelişmiş diyebiliriz.
  • Altınkum Plajı: Diğer iki plaja göre plaja kadar araba ile gidemiyorsunuz biraz yürümeniz gerekecek. Daha çok kamp yapanlar tercih ediyor bu koyu. Çadır kurmak için çok müsait ağaçlık yerler var. Çok yoğunda bir ilgi var bu tarafa. Ücretli yerler olduğu gibi halk plajı da mevcut. Yolunuz düşer ise uğrayın derim.

4- Alaçatı: Çeşme’ye gidilir de Alaçatı’ya gidilmez mi? Tabi ki gidilir. Dar sokakları, kendine has mekanları ile inanın Çeşme merkezinden daha kalabalık. Hatta biz bu sefer gittiğimiz de yürümek de zorlandık. Açıkçası abartı derece de kalabalığı bizi yordu.

5- Tekne Turları: Çeşme merkezinden her gün 11:00 de kalkan tekne turları ile de koyları gezebilirsiniz. Hemen merkezde gemileri göreceksiniz. Tüm gün süren yemekli geziler ile denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Şimdiden iyi tatiller.

Aklınıza takılan bir konu olur ise her zaman cansukaradag@gezionerileri.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Cansu KARADAĞ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.