Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Dünya’da En Çok Rağbet Gören Ülkeler Listesi…

Dünya’da En Çok Rağbet Gören Ülkeler Listesi…

Dünya’da En Çok Rağbet Gören Ülkeler Listesi

Dünyada bazı ülkeler var ki mutlaka hayatın bir döneminde buraların ziyaret edilmesi gerekiyor. Özellikle de yurtdışı turlarına ilgi duyanlardansanız o zaman İtalya turları sizin için iyi bir tercih olabilir. Ya da İspanya turları ile Fransa turları önerilerimiz arasında değerlendirilebilir. Bu yazımızda ise bu ülkeler başta olmak üzere sizlere mutlaka görmeniz gereken ülkeler listesin paylaşmak istedik.

Genelde insanlar gidecekleri ülkelerde uzaklık mesafesi, coğrafi konum ve gezilecek yerler konusunda tercihleri ön planda tutarak hareket ediyor. Bu belirteceğimiz ülkeler belki birada uzak olabilir ancak dünyanın en çok rağbet gören ülkelerinden bir tanesidir.

DÜNYADA EN ÇOK TURİST ÇEKEN ÜLKELER LİSTESİ

Fransa

Fransa denildiği zaman ilk olarak her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Eyfel Kulesinin aklınıza geldiğini biliyoruz. Turistlere farklı alternatifler sunan Fransa moda, tarih ve mimari konusunda da oldukça iddialı ve görülmesi gereken ülkeler arasında.

Amerika Birleşik Devletleri

Fırsatlar ülkesi ABD. Batı kültürünün en büyük özelliklerine sahip olan Amerika’ da gezebileceğiniz pek çok sayıda alternatif şehir bulunuyor. Plajları, çölleri ve gökdelenleriyle Amerika size her zaman farklılıkları sunabilecektir. Eğlence hayatı ve temalı parklar ABD’de ilgi gören alanların başında geliyor. Amerika’da çok sayıda müze de gezilebilir.

İspanya

İspanya denildiğinde ise pek çok turisti çeken Barcelona’dan ilk olarak bahsetmek gerekiyor. Bir Akdeniz ülkesi olan İspanya’ya ülkemizden de ziyaretçi sayısı bir hayli fazladır. İspanya’da sokaklarda gezerken farklı kültürlerinde deneyimini yaşayabilirsiniz. Özellikle futbol denildiğinde Barcelona ve Real Madrid ülkenin en büyük takımları olarak bilinir. Bu nedenle de futbol turizmi bakımından da çok fazla ziyaretçiyi ağırlar. İspanya’nın en önemli etkinlikleri arasında boğa güreşleri gösterilmektedir.

Çin

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin’de gidebileceğiniz ve görmeniz gereken çok yer var. Örneğin Unesco Dünya Mirası listesine giren Çin seddi gezilerek başlanılabilir. Çin’ e ülkemizden gidenlerin sayısı fazladır. Bizim kültürümüze çok uzak olması bir anlamda bu ülkeye olan merakında öncülük etmesine olanak sağlamıştır. Çin’in başkenti Pekin başta olmak üzere Şangay, Taiyuan, Fujian şehirleri turistlerin ilgi gösterdiği başlıca şehirlerarasında.

İtalya

Dört mevsim ziyaretçilerini ağırlayan ülkelerden birisi de İtalya’da. Kültür ve sanat denildiğinde italya ilk akla gelen ülkeler arasında yer alıyor. Bugün Botticelli,Da Vinci,Michalangelo gibi ünlü isimler İtalya’dan çıkmıştır.

Almanya

Türk nüfus bakımından dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Almanya’ da başkent Berlin en kalabalık olan yerlerin başında geliyor. Hareketli şehir yaşamı ve eğlence alanları ile birlikte Berlin misafirlerini ağırlamayı her zaman başarmış şehirlerden bir tanesi olarak biliniyor.

Rusya

Farklı kültürlere ev sahipliği yapan Rusya deneyime açık olan herkese kucak açıyor. Geniş bir coğrafyaya yayılmış olan ülke Karadeniz kıyılarına kadar yayılıyor.

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı Gezi Planımız…

Yazdır / PDF Merhaba, Her zaman ki gibi bayram ziyaretlerimiz ve Kurban kesme işlemimizden sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.