Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Seyahatlerde Helal Yemek Problemleri İçin 8 Öneri
Helal Yiyecek

Seyahatlerde Helal Yemek Problemleri İçin 8 Öneri

Seyahat etmek istiyorsunuz ama ne yerim ne içerim oralarda diye tedirgin mi oluyorsunuz ? Ya da helal yemek bulmak zor olur diye seyahatlerinizi mi erteliyorsunuz ? Ertelemeyin işte sizin için derlediğimiz seyahatlerde yemek problemleriniz için 8 öneri:

1- Yanınızda mutlaka küçük atıştırmalıklar olsun;

Galeta, fındık, fıstık, ceviz gibi az yer tutan ama besin değeri yüksek doyurucu atıştırmalıklar alın. Hiç bir şey bulamazsanız bunlardan atıştırırsınız.

2- Helal yemek bulamadığınızda içinizi ısıtacak hazır yemekler götürün;

Helal yemek bulamadığınızda içinizi ısıtacak hazır gıdaları yanınızda götürebilirsiniz. Örn: Hazır bardak çorba, Ülker’in makarneks gibi hazır makarnası. Sokakta herhangi bir fastfood yada herhangi bir cafeden alacağınız sıcak su ile rahatlıkla kendinize doyacağınız sıcak bir yemek hazırlamış olursunuz.

3- Sevdiğiniz konserve yiyecekler alın;

Yanınıza sevdiğiniz konserve yiyecekler alın. Mesela Barbunya pilaki, zeytinyağlı dolma.

4- Gittiğiniz yerde meyvelere göz atın;

Gittiğiniz yerde en doyurucu ve sorunsuz yenilen yiyecekler arasında kaçınılmaz şekilde meyveler geliyor. Özellikle muz hem doyurucu hemde tatlı ihtiyacını giderebiliyor.

5- Helal yemek restoranlarını gösteren site;

Helal yemek satan restoranları listeleyen http://www.zabihah.com/ vazgeçilmez yardımcı. Gittiğiniz ülkelerde helal yemek yiyebileceğiniz restoranları gösteriyor. Mutlaka gittiğiniz ülkelerde bir göz atın.

6- Sabah kahvaltısı için erzak;

Sabah kahvaltısını her ülke de gönlünüze göre bulmak zor. O yüzden kahvaltı için yanınıza vakumlanmış zeytin, peynir, kapalı paket çikolata ve paket ekmek götürmeniz yerinde olacaktır. Neden ekmek! çünkü maalesef yurt dışında Müslüman olmayan ülkelerde ekmeklerin içine helal olmayan ürünlerin kullanıldığı besleyici vitaminler koyuyorlarmış, bu sebeple dikkat etmekte fayda var.

7- Küçük bir ocak ve tencere;

Eğer valizde yeriniz var ise küçük bir elektrikli ocak ve tencere sizi gezinizde fazlaca rahatlatacaktır. En azından sabahları otelde bir yumurta kırabilirsiniz

8- Yanınıza evinizde hazırladığınız mis gibi yemeklerden götürmek;

Gittiğiniz yerde hazır bir şekilde yiyebilmek için yanınıza evde yapılmış mis gibi poğaçalar, dolmalar, kekler ve hatta besin değeri yüksek köfte bile yapıp koyabilirsiniz. Vakumlu olmayan yemekleri Amerika dışında genelde tüm ülkeler kabul ediyor. Bence ilk Amerika seyahatiniz ise risk almayın, kapalı ve vakumlu gıdalar götürün.

Eğer sizlerinde aklınıza gelen yada kullandığınız çözümleriniz var ise hadi yorum yazın bizler de bilelim.

İyi gezmeler.

Cansu KARADAĞ

Instagram: @gezionerileri

Facebook: @gezionerileri

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Zenginliğin ve Fakirliğin Uç Noktası Dubai…

Yazdır / PDF Sevdiğim memleketlerden biri olan Dubai’nin hep ihtişamını görüyoruz. Dubai’ye birde bu gözle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.