Ana Sayfa / Türkiye Gezi Önerileri / Muğla / Akyaka / Ege’nin Yeni Gözdesi Akyaka…

Ege’nin Yeni Gözdesi Akyaka…

Muğla ilinin Ula ilçesine bağlı mahallerinden biri Akyaka. Şimdilerin yeni gözde tatil mekanı. Azmak koyunun güzelliği. Denizinin muhteşemliği ile insanları cezb ediyor. Sakin olarak bilindiği için sanırım bu aralar çok kalabalık.

Evler hep aynı tipte yapılmış. Akyaka’da kuralmış tüm yapılan evler aynı mimari de bu da mekana çok hoş sevimli bir hava katmış.79166239

Konaklama için tıklayabilirsiniz. http://www.booking.com/searchresults.html?district=4520&aid=945180

Yalnız bir negatif tarafı inanılmaz sivri sinek varmış. Sivri sineklerden gece uyumak çok zor oluyormuş. Biz burada kalmadık Marmariste kaldık bu sebeple bilmiyoruz ama genel olarak herkesin söylediği sivri sineklerin delik deşik ettiği. Aman dikkat kalma noktasında bir kez daha düşünebilirsiniz.

 

Gelelim yapılacaklara;

1- Tekne Turu;

Dalyan da bize köyceğiz gölünü gezdiren kaptanımız Marmaris’ten yapmayı planladığımız tekne turumuzun rotasını Akyaka’ya çevirtti çok daha güzel olduğunu söyledi bizde ona uyduk ve Akyaka’dan tekne turuna çıktık. Değdi mi kesinlikle çok güzeldi. Yalnız yerli halk genelde buradan tekne turuna çıkmayı tercih ettiği ve tekneler az olduğu için 50 TL olan tekneler çok kalabalık isterseniz 60 TL verip daha sakin tekneleri tercih edebiliyorsunuz. Ama son dakikada giderseniz hepsi fiyatları 10 TL arttırıyorlar bilginize.  Tekne turunda muhteşem koylar gezdik ama en güzel duraklardan biri sedir adası idi. Kumuyla meşhur olan adada müze kartınız ile yada 20 TL verip girebileceğiniz iç tarafta hem bu kumu görebilir. Hemde eski dönem kalıntılarını gezebilir, muhteşem denizinde yüzebilirsiniz. Tavsiye olunur.

 

2- Azmak Nehri;

Türkiye de böyle güzel bir yeri nasıl bugüne kadar görmemişim şaşırdım açıkçası. Muhteşem bir güzelliği sahip nehri tekneler ile 10 TL’ye gezebiliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim. Buz gibi suyu doğal akvaryum olması ile çok güzel. Nehire girenler kenarında oturup keyif yapanlarda cabası. Tek kelime ile Dünyanın bir ucunda olsa gidilecek kadar güzel.

 

Akyaka genel olarak bu kadar. İnşallah en kısa zamanda gidersiniz, gideriz. 🙂

Mutlu günler,

Cansu KARADAĞ

cansukaradag@gezionerileri.com

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı Gezi Planımız…

Yazdır / PDF Merhaba, Her zaman ki gibi bayram ziyaretlerimiz ve Kurban kesme işlemimizden sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.