Ana Sayfa / Mekan Önerileri / Rumeli Hisarına Komşu Kale Cafe…
Kale Cafe

Rumeli Hisarına Komşu Kale Cafe…

Merhaba,

Güzel şehir İstanbul’un güzel bir kahvaltı mekanından bahsedeceğim size. Belki gidenleriniz olmuştur biz bu hafta sonu ilk defa gittik. Bahsettiğim yer Rumeli Hisarı Kale Cafe. Mekan olarak çok süper denemez ama manzarası bir ömre bedel köprü ve denizi çok güzel görüyor. Sakin, kahvaltısı lezzetli bir mekan. Kafayı dinlemek ve değişiklik olsun isterseniz kesinlikle bir hafta sonu gitmenizi tavsiye ederim. Çocuklu gidecekler için maalesef mekan küçük ve çocuklar için ayrı bir yer yok.

Ücreti kişi başı 25 TL sınırsız çay. Hani 25 TL’lik kahvaltı var mı derseniz yok Anadolu Yakasında 25 TL’ye çok daha zengin hatta açık büfe kahvaltı edebilirsiniz ama hiç birinde böyle bir manzara olmaz. Eee herşeyin bir bedeli var. O manzaraya bu ücret 🙂

Rumeli Hisarı civarlarında çok fazla mekan var Kale Cafe bunlardan biri iki tane yeri var bence şube olarak gösterilen mekan daha güzeldi. Rezervasyon almıyorlar çokça yerleri var biz oradayken ve pazar olmasına rağmen yer sıkıntısı yaşanmadı . Anadolu Yakasından gelecekler için anadolu hisarından ücretsiz tekne ile ulaşım sağlıyorlar gelmeden önce aşağıda verdiğim telefondan arayıp bilgi verirseniz gelip sizi alıyorlar dönüşte de bırakıyorlar. Araç park etmek ciddi sıkıntı sanırım vale’leri vardı ama biz göremedik çok kalabalık ve çok trafik var.

Giderseniz bizim yerimize de manzarayı izleyin ve İstanbul’a bir kez daha hayran kalın.

Bize bu mekan ile tanıştıran arkadaşım Elif ÖLMEZ’e de teşekkür etmeden geçmeyelim.

Şimdiden iyi gezmeler.

Adres : Yahya Kemal Caddesi No: 16 34470 Rumelihisar – İSTANBUL

Tel: 0 212 265 00 97    Fax: 0 212 265 81 41

İşte menü dahil resimler;

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Hafta Sonu Önerileri

Hafta Sonu Gidebileceğiniz Mekan Önerileri

Yazdır / PDF Merhaba, İple çektiğimiz hafta sonu için bizden birkaç mekan önerisi… Hüsn-ü Ala …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.