Ana Sayfa / Mekan Önerileri / Üsküdar da Nostalji Nev Mekan Cafe….
Nev Mekan

Üsküdar da Nostalji Nev Mekan Cafe….

Adını yerini yeni keşfettiğim hoş mu hoş dekor edilmiş sessiz, sakin tarihi mimari ile dikkat çeken ve kütüphane olarak da gidebileceğimiz bir yer nev mekan cafe.

Mekana ilk girdiğinizde ise ilk dikkat çeken şey gerçekten dekoru çünkü bence çok özenle düzenlenmiş tam benlik diyebileceğiniz tarihi bir yer. Tarihi derken diyorsanız aslında bu mekanın olduğu yer eskiden iett garajı ve tramvay hangarı olarak kullanılıyor ve bir süre müze olarak kullanıldığını duymuştum. (Tarihini bu linkten okuyabilirsiniz Jhttp://www.iett.gov.tr/tr/main/pages/iett-baglarbasi-kultur-merkezi/33 )

Nev mekanın şuan işletmeciliğini Üsküdar Belediyesi yapıyor umarım hep belediye yapar 🙂 neden mi çünkü bu tarz dekorlu mekanların havasına para ödüyoruz ama bu yerin ise ücretleri gerçekten çok çok uygun. Sevdiğiniz dostlarınızla hoş huzurlu bir zaman geçirebileceğiniz Nev Mekan iki katlı ve bahçesi ile hizmet vermekte.

Ayrıca iç kapalı kısmında birde kütüphanesinin olması ortamın biraz daha sessiz sakin huzurlu olmasını etki ediyor ki bence bu zamanda en iyisi en güzeli 🙂 Yeni açılan bu mekanın tek eksikliği servisin yavaş olması ve menü zenginliğinin biraz az olması he yok ben takılmam diyorsanız onun dışında gerçekten çok çok güzel bir yer ben çok beğendim umarım sizde gidip huzurlu bir vakit geçirirsiniz.

Mekan 08:00 / 23:00 saatleri arasında hafta sonları da açık, Bağlarbaşı Kültür Merkezinin hemen yanında hizmet vermekte.

Adres: Selami Ali Mah. Gazi Cad. No:12 Üsküdar İSTANBUL

Mekandan resimler;

Zeynep POLAT

zeyneppolat@gezionerileri.com

İnstagram: @deliyehergünbayramgezmesi

Bol gezmeli günler…

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Hafta Sonu Önerileri

Hafta Sonu Gidebileceğiniz Mekan Önerileri

Yazdır / PDF Merhaba, İple çektiğimiz hafta sonu için bizden birkaç mekan önerisi… Hüsn-ü Ala …

Yorum

  1. Feyyaz Yılmaz

    Merhabalar güzel anlatım.Ben de yol tarifini vermiş olayım
    https://www.orayanasilgiderim.com/istanbul/nev-mekan/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.