Ana Sayfa / Yurt Dışı Gezi Önerileri / Avrupa / Saint Petersburg İlk İzlenimlerim ve Rus Kadınları
StPetersburg

Saint Petersburg İlk İzlenimlerim ve Rus Kadınları

Arkadaş derlerdi de bu kadar beklemezdim Rus kadınları gerçekten çok güzeller. Fizikleri görünüşleri giyim tarzları herhalde her çeşit kaşe palto burada görmek mümkün. Yaşları görevleri ne olursa olsun gayet bakımlılar. Bizim ülkemizde buradaki kadınlar gibi bakımlı olsak yaşlılar için (ki babaannem yaşında kadınlar hala çalışıyor ve pür makyaj yapıp şapkalarını takıyorlar.) “yaşından başından utanmamış haline bak ” derler genç olsak ” çok ayıp herkes ona bakıyor bu kadar ileri gidilir mi “denir. Sonuç olarak her türlü yargılamayı seven türk toplumuna bizim gibi kadınlar müstehak

Evet kadınları geçip Saint Petersburg’a gelirsek beklentilerimin çok üstünde görülmeye değer bir şehir. Öyle avrupa ya vize alıp uğraşmaktansa buraya vizesiz gelip avrupa görmüş olunur. Neredeyse tüm Avrupa şehirlerini görmüş kadar olduk. Büyük ve köklü tarihi olan bir yer.

Bugün çar döneminden kalan Hermitage Sarayını gezdik muhteşemdi çar baya zenginmiş ben daha önce Fransızların Paris’te ki versay sarayını çok beğenmiştim ama bu saray onu çok gerilerde bırakır.

Saray aynı zamanda ünlü ressamların da eserlerinin olduğu resim ve heykel müzesi. 2 saatte resmen koşarak bitiremedik. Gezerken hiç anlamadık ama iyi yorulmuşuz. Tüm saray gezildiğinde toplamda 25 km. yürünmüş oluyormuş artık siz düşünün durumumuzu. Kesinlikle görülmeye değer giriş 400 ruble yani yaklaşık 25 TL. Sarayı gezerken izlemekten büyük zevk aldığım Kurt Seyit ve Şura’nın ilk bölümlerini yaşıyormuş gibi oldum.

Saraydan birkaç görüntü;

Ve tekne turu;

Neva nehrinde bir de tekne turu yaptık güzeldi. Kişi başı 275 ruble ( Pazarlıkla böyle oldu. Normalde kişi başı 550 Ruble imiş) yani yaklaşık 15 TL.

Tekne gezisinden bir kaç resim :

Yarın gezmeye devam bu ara şehrin merkezinde Okhtinskaya Otel de kalıyoruz yeri çok güzel her yere çok yakın.

Cansu KARADAĞ

cansukaradag@gezionerileri.com

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

İtalya’nın Romantik Kasabası Lago di Nemi…

Yazdır / PDF Merhaba, Roma Seyahatimizde gezdiğimiz küçük, romantik kasaba Lago di Nemi. Roma’ya 21 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.