Ana Sayfa / Yurt Dışı Gezi Önerileri / Avrupa / İtalya / Roma / Roma Gezilecek Yerler…

Roma Gezilecek Yerler…

Gezilecek Yerler; 1- Collesium 2- Roma Forumu 3- Piazza Venezia Meydanı 4- Trevi Çeşmesi: ( Aşk Çeşmesi) 5- Trinita Dei Monti, Piazza di Spagna (İspanyol Merdivenleri) 6- Piazza del Popolo 7- Castel Sant Angelo 8- Ponte Sant Angelo 9- Piazza Navona 10- Pantheon 11- Campo de Fiori 12- Vatikan

1- Colosseo (Collesium): Roma en büyük en baş yapıtlarından biri. Eski Roma tarafında kalan Collesium’a girmek için gerçekten çok uzun bir sıra beklemeniz gerekiyor. Hem bilet sırası hemde içeri giriş sırası. Eğer bilet sırası beklemek istemiyorsanız hemde daha ucuza bilet almak için aşağıdaki linki tıklamanız yeterli yalnız dikkat edin online olarak aynı gün bilet alamıyorsunuz. Vatikan tarafından gelecekseniz yada uzak bir yerde dibine kadar metro geliyor.

https://www.tiqets.com/en/rome-c71631/colosseum-roman-forum-and-palatine-hill-skip-the-line-p973760?gclid=CjwKEAiAmNW2BRDL4KqS3vmqgUESJABiiwDTnKb7CYEn_LNdXiCsw_2ijdH4HLB8z8wZqDLvb9sSwhoCb63w_wcB

 

2- Roma Forumu: Collesium’dan Piazza Venezia Meydanına doğru yürürken meydan gördüğünüz tüm anıtlar bu bölgeyi oluşturuyor.

 

3- Piazza Venezia Meydanı: Roma’nın ünlü yapıtlarından biri olan Viktor Emanuelle II Anıtı burada bulunuyor.

 

4- Trevi Çeşmesi: ( Aşk Çeşmesi) Evet aşk çeşmesi olarak bilinen bu yapıt özellikle akşam görülmeye değer. Çok kalabalık oluyor fotoğraf için biraz zaman ayırmak lazım.

 

5- Trinita Dei Monti, Piazza di Spagna (İspanyol Merdivenleri): Evet İspanyol merdivenleri olarak bilinen bu meydan şuan tadilatta olsa da genede görülmeye değer. Hem İspanyol merdivenlerini görün hemde etrafında ki pahalı mağazaları mutlaka ziyaret edin. Sokaklarını yürüyün gerçekten çok güzel. Metro’nun Spagna durağı buraya çıkıyor.

 

6- Piazza del Popolo: Meydanları ile ünlü Roma’nın en ünlü meydanlarından biri daha. Metro’da Piazza Popolo’da indiğinizde tam da bu meydana çıkıyor.

 

7- Castel Sant Angelo: Zamanında bir çok sebeple kullanılmış bir kale. Hapishane, Rahiplerin evi vb. Girişi ücretli. Etrafı görülmeye değer.

 

8- Ponte Sant Angelo: Meşhur köprü Castel Sant Angelo’nun hemen önünde yer alıyor.

 

9- Piazza Navona: Roma’nın en hareketli meydanı. Bu meydan oturup biraz soluklanabilir ücretsiz internetin keyfini çıkarabilirsiniz 🙂

 

10- Pantheon: Roma’nın simgesi üstü açık klise. Piazza Navona meydanına çok yakın.

 

11- Campo de Fiori: Pantheondan yürüyerek gidebileceğiniz kadar yakın gündüz pazar kurulan meydan. Etrafında güzel cafe ve restaurantlar var. Tabi içkisiz ve helal var mı yok maalesef.

 

12- Vatikan: Metro ile ottoviano durağında indiğiniz de 5 dk yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Özellikle pazar günü Roma’da iseniz Papa’nın pazar ayinini izleyin derim. Vatikan içerisinde kliselerin olduğu bir meydan baya bir sıra bekleyerek içeri giriyorsunuz arama kontrolünden geçiyorsunuz farklı bir ülke olmasına rağmen pasaport kontrolü yapılmıyor.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Roma’da Kalınacak Otel Önerileri…

Yazdır / PDF Konaklama; Biz bir grup arkadaşla gittiğimiz için Roma’da collesium’a yakın şehir merkezi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.