Ana Sayfa / Mekan Önerileri / Payedar’da Osmanlı Türk Kahvesi…
Payedar Kahve

Payedar’da Osmanlı Türk Kahvesi…

Üsküdar’da Mihrimah Sultan camisinin hemen arkasındaki sokakta mütevazı bir yer Payedar kahve. Dar bir sokakta üç katlı eski bir binada hizmet veren bu şirin yer Osmanlıyı yansıtan dekora sahip. Duvarları ise ebru sanatı tablolarla süslenmiş… Mekanın küçük kitaplığındaki kitaplardan bir tane seçip kendinizi yazarın ufkunda seyahat eder vaziyette bulabilirsiniz. Hafif tonda çalınan dinletiler kulağınıza hoş geldiği gibi sizi alıp eskilere götürebilir.

Mihrimah Sultan Camii ile bütünleşen deniz manzarası gerçekten huzur verici diyebiliriz… Bu manzara ya karşı söyleyeceğiniz Türk kahvesi ve yanında ikram ettikleri Osmanlı şerbeti 40 yıllık hatırı ikiye katlayarak damağınızda hoş bir lezzet bırakabilir diyoruz:) Ayrıca Payedar kahvede tavsiye edebileceklerimiz arasında son zamanların meşhur tatlısı Trileçe, bizce burada tatmalısınız.

Mekânın bazı masalarının alçak olması ve oturunca yaslanacak yer olmaması nedeniyle  sevdiklerinize yaslanmak için de bir bahaneniz var bununla beraber gayet hoş, samimi ve şirin bir yer payedar kahve.
Sizde Üsküdar’ın ara sokaklarına gizlenmiş olan payedar kahveyi ziyaret edebilir, burada keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.


Adres: Mimar Sinan Mahallesi, Selmanağa Sokağı Üsküdar İSTANBUL (Üsküdar Merkez’de bulunan Mihrimah Sultan Cami’nin arkası.)

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Hafta Sonu Önerileri

Hafta Sonu Gidebileceğiniz Mekan Önerileri

Yazdır / PDF Merhaba, İple çektiğimiz hafta sonu için bizden birkaç mekan önerisi… Hüsn-ü Ala …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.