Ana Sayfa / Mekan Önerileri / Mim Kahve’de Bir Soluk…
Mim Kahve

Mim Kahve’de Bir Soluk…

İstanbul’un kalabalık oluşundan stresinden koşuşturmacasından birçoğumuz yakınır dururuz ama yine de vazgeçilmezimiz olmuştur bu şehir, hani bir yaşayan bir de yaşamayan pişman derler ya aslında bence haklılar. İstanbul’da gezilecek keşfedilecek birçok yer var ve bu hafta biz kapılarını bizlere yeni açmış Mim Kahve’deyiz.
Evet, kıskandırma işlemlerinden sonra 🙂  sizlere Mekan’dan biraz bahsetmek gerekirse İstanbul’un en kalabalık ve tarihi Yarım adası olan Eminönü’nün arka sokaklarında gerçekten gizlenmiş 3 katlı muhteşem İstanbul manzarasına karşı açılan Mim Kahve… Dekoru, el emeği göz nuru duvarlarına işlenen çizimleri ve müzikleri ile bizi eskilere götürüyor.
Üç katlı bu mekânı keşfederken ilk gözümüze çarpan ise duvarlarını süsleyen el emeği göz nuru sanatsal çizimlerin oldukça dikkat çekici güzellikte olması. Birinci katında bulunan bence şiir sever entelektüel abimiz ve teras katındaki ünlü ressam Frida Kahlo’nun resmedildiği çizim oldukça başarılı. Mim Kahve’nin her katı ayrı bir güzellikte ve incelikte dekore edilmiş ki beğenmemek mümkün değil. (İkinci katın duvarındaki sanatsal tabak tablolara ise bayıldım diyebilirim.) Ve Mekan’ın her masası ise o güzel kitaplarla dolu..
Ayrıca hizmeti servisi hakkında bilgi vermek gerekirse şuan için gayet başarılı, fiyatları ise makul seviyede diyebiliriz. Bu arada mekânın henüz resmi açılışı yapılmadığından bazı katlarında sizi rahatsız etmeyecek diyebileceğimiz ufak tefek güzelleştirme tadilatları yapılmakta.
Mim Kahve’nin terası eşsiz İstanbul manzarasına açılırken çayınız, kitaplarınız ve sizi eskilere götürecek müzikleri ile kendinize daha ne olsun ki dedirtebiliyor. Ben bu mekânın edebiyat konseptini, sessiz huzurlu oluşunu ve eşsiz manzaraya karşı açılmışolmasını çok beğendim umarım sizde beğenir ve huzurlu bir vakit geçirirsiniz.
İyi gezmeler.
Eğer bir gün varacaksa yeniden insan Hakk yoluna, bil ki mim’liğin verdiği huzuru hatırladığındandır..
Adres: Demirtaş Mah. Deveoğlu Sok. No:10 Eminönü / İstanbul (İstanbul Ticaret Üniversitesinin karşısındaki yokuştan girdiğinizde solda ara sokakta kalıyor)
Tel: 0212 511 88 56
www.mimkahve.com

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Hafta Sonu Önerileri

Hafta Sonu Gidebileceğiniz Mekan Önerileri

Yazdır / PDF Merhaba, İple çektiğimiz hafta sonu için bizden birkaç mekan önerisi… Hüsn-ü Ala …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.