Ana Sayfa / Türkiye Gezi Önerileri / İstanbul / İstanbul da Bisiklet Zamanı İsbike…

İstanbul da Bisiklet Zamanı İsbike…

Merhaba,

Çok geç kalmış bir uygulamadan bahsedeceğim bu yazımda size. Evet sonunda Avrupa’da gördüğümüz bisiklet kiralama süreci İstanbul’a ve İzmir’e geldi. Ben bugün İstanbul’u anlatacağım ama İzmir’de ki kordon boyunca uzanıyor ve muhteşem.

Hoşgeldin Sefa geldin bisiklet ama nerelerdesin nasıl kiralayalım seni nerede bırakacağız nereleri gezebiliriz gibi sorular insanın kafasında uçuşuyor.

Bizde bu sorular ile keşfe çıktık açıkçası çok zevk aldık. Teşekkürler İBB geç de olsa süper bir uygulama olmuş ama biraz daha fazla bisiklet olsa daha iyi olacak neden mi bisiklet bulabilmek için 45 dk. bekleyebiliyorsunuz da ondan.

Şimdi anlatıyorum uygulamayı. İsbike istasyonları Anadolu Yakasında Dalyan park’tan başlıyor Kartal İdo da bitiyor. Gitmeden önce mutlaka istasyonlarda bisiklet var mı diye bakın yoksa 45 dk geçen bekleme süreleri olabiliyor. Nereden mi bakacaksınız istasyon da bisikletlere https://www.isbike.com.tr/istasyonlar.asp linki tıklayın istasyonların üzerine gelin aşağıdaki resimde ki gibi gösteriyor. Verilerin doğruluğu test edilip onaylanmıştır.

Peki ödeme nasıl oluyor. Yada nasıl kiralıyoruz. Belirtilen kiralama kiosklarına geliyorsunuz. Eğer isbike kartınız var ise okutup bisikletinizi alıyorsunuz. Akbil gibi 🙂 İsbike kartını bostancı ido durağında ki bisiklet kiralama kioskunun önünde satış yerinden alabilirsiniz. Kart 5 TL istediğiniz kadar para doldurabiliyorsunuz içine. Kredi kartınız ile de kiralanabiliyormuş 50 TL depozit çekiyormuş. Biz dememedik. Ücretlerine gelince aşağıda paylaştım. Fiyatlar çok uygun.

 

İstediğiniz kadar kullandıktan sonra istediğiniz istasyona bırakabiliyorsunuz.

Bu muhteşem deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim. Bizim bir sonraki planımız  kiralayıp adaları turlamak. Bisikletler ile vapura bineceğiz ve ver elini adalar… 🙂

Bu arada Avrupa Yakasında da varmış ama henüz nerede olduğuna dair bir bilgi yok. 🙂

Ayrıntılı bilgi için belediyenin isbike sitesini tıklayabilirsiniz. https://www.isbike.com.tr/default.asp

Sorularınız yada tavsiyeleriniz var ise yorumlarınızı bekleriz.

İstanbul’da otel rezervasyonu yapmak isterseniz http://www.booking.com/searchresults.html?city=-755070&aid=945180 tıklayabilirsiniz.

Cansu KARADAĞ

cansukaradag@gezionerileri.com

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı Gezi Planımız…

Yazdır / PDF Merhaba, Her zaman ki gibi bayram ziyaretlerimiz ve Kurban kesme işlemimizden sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.