Ana Sayfa / Türkiye Gezi Önerileri / Göcek / Göcek, Marinası Kendine Has Sakinliği İle Görülmeye Değer…

Göcek, Marinası Kendine Has Sakinliği İle Görülmeye Değer…

Bu Kurban bayramında ki turumuz Göcek ve çevresine oldu. Açıkçası Göcek’e ilk defa geliyorum ama beklediğimden çok daha fazlası ile karşılaştım kesinlikle.

Dalaman hava alanına 12 km mesafede olan Göcek hem ulaşım itibari ile hem doğal güzelliği hemde inanılmaz sakin ve aile havası ile sizleri karşılıyor. Gelmeden bu kadarını beklemiyorduk.

Bayram dolayısı ile oteller full dolu ve pahalı ama biz son gün bile bir otel bulabildik. Kaldığımız otel http://www.booking.com/hotel/tr/gocek-dim-elit.html?aid=945180 budur muhafazakar değil ama temiz çok merkezi bir yerde aile oteli tavsiye ederim.  Benim arabam var uzak olsun ama ev gibi olsun derseniz bu oteli tavsiye ederim. http://www.booking.com/hotel/tr/kerem-apart.html?aid=945180

Yemek işine gelince burası bu anlamda küçük bir yer fast food tarzı biryer bulmak zor. Hatta içkisiz restoran bulmak zor ama merkez de belediyenin bir yeri var hem fiyatları uygun hemde içki satmıyor kesinlikle tavsiye ederim.

Gelelim gezilecek yerlere;

Yapmadan dönmeyin; tekne ile 12 adalar turu ( 50 TL), Marina gezisi, çarşı yürüyüşü.

  1. 12 Adalar Gezisi; Göcek 12 adalar tekne turunun bu sahil şeridinde ki en iyi tekne turu olduğu söylenen bir gerçek. Sahilden 10:30 da kalkan tekneler akşam 18:30 gibi kıyıya yanaşıyorlar. Yemek dahil 50 TL’ye gidebileceğiniz bu tekne turlarını kaçırmayın derim.
  2. D-Marin; Ben bir çok ülkede liman gördüm ve limanların etrafı hep güzeldir ve zengindir. Açıkçası Türkiye’de de böyle bir limanın olabileceğini tahmin etmezdim. Tek kelime ile hayran kaldım kendimi Dubai de geziyor gibi hissettim. O Marina da ki evlerin lükslüğü ihtişamı muhteşem. Çarşıdan dümdüz yürüdüğünüzde limana ulaşıyorsunuz limanın sonunda cafelerin lüks restoranların olduğu bir bölümde var mutlaka gezin.
  3. Çarşı; Göcek sokaklarında gezerken çoğunlukla kendimi bir İtalyan kasabasında geziyormuş gibi hissettim öyle sakin ve şirin. Çarşı bölgeside bunlardan biri küçük küçük dükkanlar sevimli dekorasyonlar mutlaka görmelisiniz.

Resimler;

Bizce göcek bu kadar. Devam rota Fethiye.

Görüşmek üzere….

Cansu KARADAĞ

cansukaradag@gezionerileri.com

 

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Sapanca’da Ehli Keyf…

Yazdır / PDF Sapanca, Sakarya iline bağlı şirin bir ilçe. Hafta sonu ya da günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.