Ana Sayfa / Yurt Dışı Gezi Önerileri / Avrupa / Frankfurt… Dilek Şehri…

Frankfurt… Dilek Şehri…

Almanya’nın Dilek Şehri Frankfurt…

1- Neden Frankfurt’a gidelim?

Frankfurt, Almanya’nın en güzel ve büyük şehirlerinden birisidir. Muhteşem Main Nehrinin kenarında yemyeşil, romantik, tarih kokan hareketli bir şehir. Turistlik yerlerin şehrin içerisinde olması gezmek için şehri çok iyi bir alternatif haline getiriyor. Yerin altında ve üzerinde şehrin her yerine kolaylıkla ulaşabileceğiniz metro ağı ile şehri kolayca gezebilirsiniz.

2- Vize gerekli mi?

Evet Frankfurta gitmek için Almanya Schengen vizesi almanız gerekir. Ayrıntılı bilgi için http://idata.com.tr/tr/#/de İnceleyebilirsiniz.

3- Havaalanından Şehre Nasıl Ulaşılır?

Avrupanın en büyük hava alanına sahip olan Frankfurt’ta , İstanbul’dan 3,5 saate ulaşabilirsiniz. Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık sadece 15 km dir. Taksi kullanmak isteyenlere özellikle iletmek isteriz; 3 kişiden az kişi olursa taksiler havaalanından yolcu almıyor. Metro ile gidilmesini tavsiye ediyorlar.

5- Şehirde Ulaşım;

Yerin altında ve üzerinde şehrin her yerine kolaylıkla ulaşabileceğiniz metro ağı ile şehri kolayca gezebilirsiniz.

6- Ne yenir ne içilir?

Frankfurt’ta Almanya’nın bir çok şehrindede olduğu gibi Türkler çok sayıda yaşamaktadır.Bu nedenle yemek konusunda hiç sıkıntı çekmeyeceğinizi iletmek isteriz. Çok sayıda Türk ve Helal yemek servis yapan lokantalar mevcut. Tüm şehirde Almanca dışında Türkçe bilgilendirme tabelalarıda çok severek ilgimizi çekmişti.Kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz bir Avrupa şehri gezisi için özellikle tavsiye edebileceğimiz bir şehir.

7– Şehirde olmaz ise olmazlar:

Şehirden ayrılmadan mutlaka Main Nehri üzerindeki Dilek köprüsüne çıkıp kilitleri görmeden gelmeyin.

8- Gezilecek Yerler;

Şehirdeki önemli yapılar arasında Goethe’nin ailesine ait olan ev Brober Hirschgraben’de yer alır. 850 yılında Domplatz’da yapılan Katedral’de yer alan kulede Nisan ve Ekim ayları arasında açılan sergiyi görmenizide ayrıca çok isteriz. Frankfurt 600 yıllık belediye binası olan Römer, ortaçağ mimarisininin güzel bir örneğidir. Ayrıca şehirde çok ünlü gökdelen ve plazalar bulunmaktadır. Commerzbank Kulesi şehrin sembolü haline gelmiştir. Main Kulesi, Messeturm, Silver Kule en ünlü kuleleri arasındadır. Giersch Müzesi, Museum of Applied Art, Museum of World Cultures, Museum of Communication ve Liebieghaus gezilmesi gereken müzelerden bazılarıdır.

Sanata da önem veren bu güzel şehirde Frankfurt Operası, Eski Opera Evi, İngiliz Tiyatrosu, Uluslararası Tiyatro genç nüfusun çoğunlukta olduğu yerlerdir.

Şehirden bir kaç resim;

 

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

İtalya’nın Romantik Kasabası Lago di Nemi…

Yazdır / PDF Merhaba, Roma Seyahatimizde gezdiğimiz küçük, romantik kasaba Lago di Nemi. Roma’ya 21 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.