Ana Sayfa / Türkiye Gezi Önerileri / Bu Yaz Ege’de Nereye Gidelim?

Bu Yaz Ege’de Nereye Gidelim?

 1. Ölüdeniz / Fethiye / Muğla

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz Türkiye’nin hatta Dünya’nın en güzel kumsallarındandır. Yaz tatilinizi Ölüdeniz’de dolu dolu birçok etkinliğe katılarak geçirebilirsiniz. Ölüdeniz’de yapılan en meşhur heyecan dolu aktivite ise hiç şüphesiz ki yamaç paraşütüdür. Su altı dalışı yapmak isteyenler içinde oldukça uygun bir yer Ölüdeniz. Ayrıca Saklıkent, Kelebekler Vadisi ve günü birlik deniz turlarına katılarak koyları gezebilir ve yüzme keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

 1. Kaş / Antalya

Şehir merkezine 189 km uzaklıkta yer alan Kaş Antalya’nın en güzel beldelerinden biridir. Kaş, antik kentleriyle, masmavi denizi ve koylarıyla kalabalıktan uzakta huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlere güzel bir tercih. Kaş’a gittiğinizde mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri Kekova’dır. Kekova’nın 8’yy’da sular altında kaldığı tahmin ediliyor.

 1. Marmaris / Muğla

Muğla’nın incisi şehir merkezine sadece 53 km uzaklıkta olan Marmaris her yol binlerce yerli ve yabancı turisti misafir etmektedir. Doğal limanı, palmiye ağaçları ile süslenmiş kıyı şeridi ve mimarisi ile mükemmel bir tatil beldesi. Marmaris’te bulunan Kızkumu Plajı Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri ve ünü çok yaygın olan bu yerde denizin üzerinden yürüyerek geçebilirsiniz.

 1. Alaçatı / İzmir

Kumsalı, limanları, sert rüzgârları ve masmavi deniziyle İzmir’in incisi olan son zamanlar da ise popülaritesinin daha da arttığı Alaçatı dar sokakları, şirin mi şirin göz alıcı taş evleri, yel değirmenleri, meşhur şirin kafeleri, butik otelleri ve dükkânları ile gerçekten dikkat çekici güzellikte.

 1. Çeşme / Ilıca / İzmir

Yerli ve yabancı birçok turistin tercih ettiği tatil beldesi olan İzmir’in Çeşme civarlarında gelişmiş bir termal merkezi olan Ilıca da İnce kumlu plajların uzanmış olduğu, denizin içerisinde dünyanın hiç bir yerinde görülmeyen ılıca kaynakları bulunur.

 1. Kuşadası / Aydın

Aydın’a bağlı tatil beldelerinden olan Kuşadası, en gelişmiş ve en güzel tatil merkezlerinden biridir. Ege Denizi’nin kıyılarında denizin ılık rüzgârlarıyla, masmavi denizi ve altın sarısı kumuyla umduğunuz her şeyi bulabileceğiniz bir yer. Kuşadası’na gitmişken Zeus Mağarasını, Meryem Ana Kilisesini, Efes Antik Kenti, Şirince köyünü görmeden gitmeyin. Ayrıca tatil mevsimlerinden Kuşadası’ndan Yunan Adaları’na kalkan feribotlar ile ada ziyaretleri yapabilirsiniz.

 1. Urla / İzmir

İzmir’in saklı bahçesi olarak görülen küçük bir balıkçı kasabası Urla. Şehir karmaşasından ve trafiğinden bunalanların rahatça nefes alacağı sessiz bir tatil hayal edenlerin yeri olabilecek güzellikte bu şirin kasaba. Urla bembeyaz evleriyle ve dünyanın en eski limanlarından birine sahip olmasıyla da biliniyor. Köyleri de tiyatro ve sera çiçekçiliği sayesinde önemli miktarda turist çekiyor. Kavak Yelleri dizisi de burada çekilmiştir.

 1. Ayvalık / Balıkesir

Ege Bölgesi’nde Balıkesir ilçesine bağlı olan Ayvalık ilçesi 22 küçük adaya sahiptir ve bu adalar ilçenin ön kısmını kapatarak Ayvalık’ı bir köy haline getirmiştir. Çok fazla yerli turist çekmesine rağmen bozulmadan kalabilen nadir ilçelerden biri olan Ayvalık her mevsim ayrı güzelliklere sahip. Takımadaları ise eşsiz bir manzara sunuyor. Ailenizle huzurlu sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız Ayvalık’ı tercih edebilirsiniz. Cunda Adası’na uğramadan dönmemeniz gerekir.

 1. Foça / İzmir

İzmir’ e 70 km uzaklıkta olan Foça diğer tatil beldelerine göre daha az gelişmiş bir turizm merkezidir. Küçük, sakin, daha çok dinlenmek için tercih edilen bir balıkçı köyü görünümündedir Foça. Foklarıyla ünlü Foça’nın adı da bu foklardan geliyor. İyon döneminde foklardan dolayı Phokaia ismini alır ve günümüze kadar Foça olarak gelir. Foça, Eski ve Yeni Foça olmak üzere iki bölgeye ayrılmış.

 1. Datça / Muğla

235 km’lik sahil şeridi ve 52 koyuyla denizden vazgeçemeyenler için ideal bir rota Datça. Doğa ile iç içe, dünyaca ünlü ve bakir kalmayı başarmış koylara ve büklere sahip olan bir tatil beldesi. Palamutbükü, Hayıtbükü, Kızılbük, Ovabükü, Bencik Koyu, Kargı Koyu, Kızılağaç Koyu, Damlacık Koyu, İskandil Koyu bunların başında geliyor. Oksijen zenginliğinde dünyanın en zengin ikinci bölgesi olması insanları  kendine çekmeye yeterli.Bu muhteşem güzelliğe sahip yerleri gezmeden Datça’dan dönmeyin.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Kurban Bayramı Gezi Planımız…

Yazdır / PDF Merhaba, Her zaman ki gibi bayram ziyaretlerimiz ve Kurban kesme işlemimizden sonra …

2 Yorumlar

 1. Göcek de cennetten bir parça misali. Doğa ile başbaşa bir tatil insana huzur veriyor.

 2. Çok güzel ve ayrıntılı anlatımlarınız için Teşekkür ederiz .
  Marmaris# Bodrum # Fethiye # Datça # Kaçınılmaz #Tatil Fırsatları için detaylı bilgi almak isteyenler linkten sitemize ulaşabilirler.
  https://www.tatilmoni.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.