Ana Sayfa / Yurt Dışı Gezi Önerileri / Avrupa / Avusturya / Viyana / Pahalı, Düzenli Şehir Viyana

Pahalı, Düzenli Şehir Viyana

Başlıkta da yazdığım gibi pahalı ama düzenli bir şehir Viyana. Bu sefer bayan arkadaşlar ile gittiğimiz bir gezi gene tur yok kendimiz planladık.

Viyana’ya 1,5 gün ayırdık hızlı hızlı gezdik ama yetti. Viyana gelişmiş, saygılı insanların olduğu bir şehir. Kız başına gezilecek kadar güvenli. Metro ağı süper neredeyse her yere metro ile gidilebiliyor. Günlük kart 7,6 Euro sizin için aşağıya bir metro haritası ekledim gezilecek turistik yerler işaretli olarak gösteriliyor, bizim çok işimize yaradı umarım sizde kullanırsınız.

Gezdiğimiz yerlere gelir isek;

İlk gün; 

Sanat Tarihi Müzesi:  

İçerisinde bir çok döneme ait sanat eserlerini barındıran müze. Giriş 14 Euro. Bina olarak güzel eserlerde görülmeye değer.

İşte Resimler;

 

Doğa Tarihi Müzesi : 

Doğada yaşayan hayvanların sergilendiği, görmediğimiz bir çok türü bulabileceğiniz bir müze. Giriş 11 Euro.

 

1.Viyana Graben Caddesi : 

Viyana’nın en ünlü caddesi üzerinde kafeler, alışveriş için dükkanlar ve bir çok önemli yapıt görebilirsiniz.

 

İkinci Gün:

Schönbrunn Sarayı: 

Sabah 09:00 da açılışına yetiştiğimiz Viyana’nın yazlık sarayı olarak bilenen en ihtişamlı sarayı. En ihtişamlı dediğime bakmayın o Viyana için geçerli St.Petersburg da ki hermitage sarayını düşünürsek bu çok sönük kalır. Biz sarayda imperial tur aldık başlangıç seviyesinde 11 Euro ama grand tour tavsiye ederiz 14,50 Euro. Verilen kulaklıklarda Türkçe seçeneği de var bu sebeple tarihini öğrenerek gezmek çok zevkli oldu.

İşte resimler;

Hundertwasser Village: 

Değişik şekilde boyanmış evler. Bu kadar gri olan bir şehirde böyle renkli evler görmek zor. Çok turistik genelde insanlar fotoğraf çekmeye geliyorlar. Etrafında ucuz hediyelik eşya alınabilecek dükkanlar var. Tuna nehrinin kenarından bisikletle gittik. Bulunması zor bir yer bizim gibi bisiklet kiralamış iki rus kız ile tanıştık onların almancası süper olduğu için yolda onlar sordu biz onları takip ettik.

Stadtpark

Şehri çevreleyen en büyük park içini bisikletle turladık ferah, sakin, dingin, kafa dinlemeye müsait bir yer.

 

Belediye Binası (Rathaus)  ve Noel Kutlamaları: 

Rathaus belediye binası, önündeki meydan da konserler, etkinlikler düzenlenen ihtişamlı bir bina. Şansımıza noel kutlamalarının başladığı gün oradaydık. Bu sebeple bahçesinde noel için açılan satış mekanlarını görmek mümkün oldu.

 

Aziz Stephan Katedrali: 

Viyana’nın en büyük katedrali.

 

Viyana Üniversitesi: 

Üniversiteyi girip rahatlıkla gezebiliyorsunuz kimse siz kimsiniz diye sormuyor. Güzel bir üniversite ne kadar açık oldukları daha kapıdan girişte belli.

Viyana bu kadar sıra Budapeşte’de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.