Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Türkiye’nin 5 Harika Kamp Alanı…

Türkiye’nin 5 Harika Kamp Alanı…

Camping, özellikle son yıllarda ülkemizde tekrar popülerleşen bir olay. Ülkenin en doğusundan en batısına kadar birçok yerde kamp alanı bulmanız mümkün ama içlerinden çok azı ‘harika’ diyebileceğimiz nitelikte.

Kamp alanlarının arasından en harika 5 yeri…

Olympos

Kamp yapan ve yapmak isteyenler insanların liste başıdır Olympos. Nasıl olmasın? Muhteşem doğası, kültürü, sundukları ve vaat ettikleri ile herkesin mutlaka bir gün yolunun düşmesi gereken bir rota olduğuna inanıyoruz.

Olympos’a en yakın havaalanı 97 km uzaklıkta. Kamp alanlarına ulaşımsa toplu taşıma ve taksiler sayesinde sandığınızdan daha kolay. Yola çıkmadan Çıralı sahiline 100-150 metre uzaklıktaki Çıralı Camping’e mutlaka bir göz atın.

 

Muğla

Muğla’yı Olympos’tan biraz daha sakin olduğu için daha çok sevebileceğinizi düşünüyoruz. Masmavi denizi, yemyeşil ormanı ve muhteşem yürüyüş rotalarıyla Muğla’da yer alan campingler adeta bir cennet gibi. Bizce en güzel olanıysa kesinlikle Akyaka Kamp ve Mesire Yeri. Kamp alanından çıkmak istemeyebilirsiniz.

 

Kapadokya

Yabancılara ‘’Türkiye’de nereleri biliyorsun?’ diye sorsak birçoğu Kapadokya der muhtemelen. Filmlere, fotoğraflara ve kitaplara konu olan bu güzel şehrimizde belki deniz yok ama gezip görmeniz gereken harika yerler var.

“Nerede kalmalı?” sorusuna 23 yıldır yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Kaya Kamping, Kapadokya’da 15 bin metrekarelik bir alanda kamp tutkunlarını selamlıyor.

Kapıdağ, Balıkesir

Özellikle yaz döneminde kendinden geçen Erdek’in en önemli avantajı İstanbul’a yok yakın olması. Deniz otobüsü ile çok kısa bir süre içerisinde kendinizi Erdek’e ve Bandırma’ya doğru atabiliyorsunuz. Erdek ve Bandırma’nın tam ortasında Kapıdağ yarımadasında yer alan Kapıdağ Camping, temiz plajı ve orman içerisindeki kamp alanı ile adeta huzura davet ediyor.

Karabük

Vahşi hayat yalnızca dünyada değil ülkemizde de büyük bir tehlike altında. Hayvanların doğal ortamları giderek daha da azalırken ne mutlu ki koruma altına alınan alanlar da yok değil. Karabük’te yer alan Yenice Ormanları’ da böyle bir yer… Yaşam hala devam ediyor ama insanlardan uzak.

Sessiz, göl kenarında, kitap okuyarak biraz da üşüyerek birkaç günlük keyif yapmak istiyorsanız hemen haritadan Yenice Orman Kampı bulmanızı tavsiye ediyoruz.

Zeynep POLAT

zeyneppolat@gezionerileri.com

 

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Zenginliğin ve Fakirliğin Uç Noktası Dubai…

Yazdır / PDF Sevdiğim memleketlerden biri olan Dubai’nin hep ihtişamını görüyoruz. Dubai’ye birde bu gözle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.