Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Dünyanın En Sıradışı Otelleri…

Dünyanın En Sıradışı Otelleri…

Dünya’da pek çok enteresan şeye şahitlik ediyoruz. İşte onlardan bir kaçı en sıradaşı oteller. Deniz altında uyuma fikri en ilgimizi çekeni cidden farklı bir deneyim olsa gerek. Müze de uyumak ta hiç fena değil.

İşte o oteller;

1-  Manta Resort, Zanzibar, Tanzanya / Su altı Oda;

Evet yanlış okumadınız Su altı oda, balıkların arasında uyumak suyun altında olmak belki dışarı çıkamamaktan korkmak ama genede farklı bir deneyim.

Deniz altı odası bir ahşap kulübenin altında. Kulübe okyanus’un ortasında 250 m açıkta duruyor. Sul altında yatak odası bulunuyor su üstünde bir oturma odası ve dalış takımları var. Gece izlediğiniz balıkları belki yakından da görmek istersiniz diye.

2- Dog Bark Park Inn, Idaho, ABD;

Hayvan severler için bulunmayacak bir yer. Otel tamamen köpek konseptinde yapılmış yani bir Beagle midesinde yatıyorsunuz aslında. Odanın içinde her şey köpek konsepti ile yapılmış her şeyin üstünde farklı cinste köpeklerin resmi var. Köpek severler hayvan severler için ilginç bir yer.

 

3- Dino Natural History Museum, Londra;

Bir müzenin içinde uymak ilginç olsa gerek. Evet Londra da bir müzenin için de dinazorlar ve mavi balina iskeletinin altında uyuyabiliyorsunuz. Değişik bir deneyim olsa gerek.

4- Essex, İngiltere;

Altın çatılı otel, Rus mimarisinden esinlenerek yapılmış.

http://www.living-architecture.co.uk/the-houses/a-house-for-essex/overview/

5- Propeller Island City Lodge / Berlin;

Konfor olarak çok güzel olmasa da her odası ayrı bir sanat eseri olan otelde farklı hayat hikayeleri yaşayabilirsiniz. Ben en ilgimi çeken tabutlu oda oldu. Fena sanki.

 

6- Iglu Dorf, Zermart, İsviçre;

Tamamen bir buzul içinde bir gece geçirmek değişik bir deneyim olsa gerek. Evet bu otelde buzulların içinde kalıyorsunuz uyku tulumlarında uyuyorsunuz ama aynı zamanda sıcacık jakuziye de girebiliyorsunuz. Değişik bir deneyim olsa gerek.

http://www.iglu-dorf.com/en/

 

 

Elqui Domos, Elqui Valley, Şili;

Bu otel size gece yatağınızdan muhteşem gökyüzünü izleyerek uyuma fırsatı tanıyor. Güzel olasa gerek gökyüzüne bakarak uyumak bizim balkonda da gökyüzüne bakılarak uyunuyor diyebilirsiniz ama burada ki odaların tasarımı da farklı.

http://www.elquidomos.cl/en/

 

Belki bir gün birinde kalırsınız…

Cansu KARADAĞ

cansukaradag@gezionerileri.com

 

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Zenginliğin ve Fakirliğin Uç Noktası Dubai…

Yazdır / PDF Sevdiğim memleketlerden biri olan Dubai’nin hep ihtişamını görüyoruz. Dubai’ye birde bu gözle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.