Ana Sayfa / Yurt Dışı Gezi Önerileri / Avrupa / Rusya / Moskova / Rusya Yolculuğu Moskova-2

Rusya Yolculuğu Moskova-2

Evet gezilecek yerlere devam edersek;

Volga Nehrinde Deniz Turu:

Moskava adına yapılacak en güzel şeylerden biri volga nehrinde bot turu yapmak. Moskova’yı görmenin en güzel yolu da bot turu imiş. Metro da kievskaya durağında indiğinizde hemen nehir kenarından kalkıyor botlar. Fiyatı kişi başı 600 ruble yaklaşık 36 TL. Mutlaka yapılması gereken bir gezi 2 saat sürüyor. Bize havada müsade etti dışarıda oturarak gezebildik.

Ek bir not; turun hemen yanında bir alış veriş merkezi var orada bir arap lokantası mevcut tamamı helal gıdalar yiyebilirsiniz. (Rusya’da dışarıda yediğimiz tek yemek) Sarma yemenizi tavsiye ederim. ( 6 TL) Ne olursa olsun meyve ve salata barına ilişmeyin karpuzun bir dilimine 10 TL. ödeyebilirsiniz. (Karpuzu çok seven kızımın karpuzu fark etmesi ile tutturması bir oldu bizde bir dilim karpuza 10 TL verdik oradan biliyorum. ) Fotoğrafların sonuna restauranttın fotosunu ekliyorum giderseniz aklınızda bulunsun.

İşte fotoğraflar:

Bahsettiğim alışveriş merkezi

Helal gıda yiyebileceğiniz Müslüman Restaurant

Kızıl Meydan: 

Şehrin özellikle hafta sonu gece çok hareketli yerlerinden biri hem gündüz hem gece mutlaka görülmeli.

Sonuç olarak görülmesi gereken yerler hava değişiminden dolayı biraz soğuk aldık ama çok şükür hasta olmadan geldik. Götürdüğümüz gıdalar gezi sonuna kadar yetti. Gerçi İstanbul’da yapmadığım işi Rusya da yaptım o ayrı en azından İstanbul da bulaşık makinem var. Ne yapalım Müslüman olmayan ülkeler de yemek büyük problem sadece et değil Domuz dan üretilen katkı maddeleri her şeyde kullanıyorlar yurt dışında yaşayan bir arkadaşım en çok ekmek ve makarna gibi ürünlerde katkı maddesi yoğunlukla var dedi. Artık Allah bilir tabi ama benim içime sinmediği için yanımda götürüyorum.

Bu sefer ocak ta götürünce sıcak yemek yiyebildik ekmeklerimizi ısıtabildik.

Bir gezimizin daha sonuna geldik. İstanbul iş güç tabi ki dönüş çamaşırları bizi bekler.

Görüşmek üzere.

 

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

İtalya’nın Romantik Kasabası Lago di Nemi…

Yazdır / PDF Merhaba, Roma Seyahatimizde gezdiğimiz küçük, romantik kasaba Lago di Nemi. Roma’ya 21 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.