Ana Sayfa / Yurt Dışı Gezi Önerileri / Amerika / Çölün Ortasında Yapay Şehir Las Vegas…

Çölün Ortasında Yapay Şehir Las Vegas…

Nerden başlasam nasıl anlatsam bu şehri bilmiyorum derlermiş ya Las Vegasta olan Las Vegas ta kalır işte aynen öyle bir yer. Adamlar çöle muazzam bir şehir inşaa etmişler ama kumardan, gece hayatından geçilmiyor. Gördüğümüz Dubai, Doha tamamen bu şehirlerden esinlenip yapılmış. Gezilecek yerler aslında farklı konsepte yapılmış oteller ama güzel olmuşlar.

Daha havaalanına indiğinizde sizi aşağıdaki manzara karşılıyor ve bir dahada kolay kolay bu görüntüden kurtulamıyorsunuz. Zengin adamlar vesselam limuzinler, son model arabalar her yerde.

 

Gezilecek Yerler:

Fremont Street Experience:

Bir sokağın üstünü tamamen ekranlarla donatmışlar ve ara ara gösteri yapıyorlar. Normal olarak barlar discolar var. Yukarıdan insanların hızlıca kaydıklarını görebilirsiniz.

İşte resimler:

 

http://http://youtu.be/hdEQp5U-BNM

Luxor Las Vegas Otel:

Mısır konseptinde yapılmış. Kendinizi piramitlerde gibi hissediyorsunuz. Bence en değişik mimari bu otelde idi.

Resimler:

 

 

 

Bellagio Las Vegas: 

Las Vegas’ı las vegas yapan adamın Bellagio olduğu söyleniyor. Otele de onun adı verilmiş. Önünde su gösterisi yapılıyor. Süper seviyorum bu su gösterilerini.

The Venetian Las Vegas: 

İçerisinde gondolla gezilebilen alışveriş merkezi. Doha’da da aynısı vardı ama las vegasta ki kesinlikle daha  güzel 🙂

Bundan sonrakiler konsept oteller tek tek isimlerini yazmayacağım. Resimleri toplu paylaşacağım.  Mutlaka gitmişken Premium Outlet’i de ziyaret edin. Alış veriş için gayet güzel ve stripte çok yakın:) Mümkün ise erkeklerle gitmeyin 🙂

 

Biz Riviera otelde kaldık. Her otel gibi casinosu vardı tabi. Odaları güzeldi büyüktü. En son gece yan odamızda olay olmasa idi daha güzel olacaktı. Ne oldu bilmiyoruz ama odamıza giderken filmlerde gördüğümüz iri yarı adamlar oda numaramızı sorup bizi içeri aldılar ve bütün gece çevremizde ki odaları sorguladılar sanırım ciddi bir olay olmuştu.

Las vegas böyle bir şehir, çok anlatılacak bir şey yok aslında. Gittiğinizde hem beğeneceksiniz hemde hiç hoşlanmayacaksınız.

İyi gezmeler.

Bir sonraki yazı Los Angeles…

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

İtalya’nın Romantik Kasabası Lago di Nemi…

Yazdır / PDF Merhaba, Roma Seyahatimizde gezdiğimiz küçük, romantik kasaba Lago di Nemi. Roma’ya 21 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.