Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Gezip Görülesi Köylerimiz…

Gezip Görülesi Köylerimiz…

İzmir / Selçuk – Şirince

Şirince Köyü, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı. Zeytin ağacı kaplı yemyeşil tepelerin arasına kurulmuş, özgün tarihi mimarisini korumayı büyük ölçüde başarmış. İzmir’in güzelliğine doğal ve muhteşem doğasıyla güzellik katan köy.

Trabzon / Çaykara – Uzungöl

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan köylerimizdendir.

Rize / Çamlıhemşin – Hazındak

Doğasıyla, yeşilliğiyle ve muhteşem görüntüsüyle adeta sizi büyüleyecek.

Muğla / Akyaka

Her mevsim yaşanabilecek, eşsiz güzellikte bir yer burası. Gökova sahilinde kurulu olan Akyaka Köyü huzur dolu ortamı ve bozulmamış doğası ile bir cennet adeta. Akyaka’da iskele mevkiini, restoranları ve sevimli mekânları, köy çarşısını ve plajları gezebilirsiniz. Özellikle Çınar Plajı’nı ve Akyaka Plajı’nı mutlaka görün.

Mardin Köyleri

Güneydoğu Anadolu’nun hem kültürünü hem de tarihini en iyi yansıtan şehirlerinden biridir, Mardin. Buram buram tarih kokusu çekmek isteyenlerin vazgeçilmez mekânlarındandır.

Muğla / Menteşe – Yeşilyurt Köyü

Muğla, sadece Ege’nin değil, Türkiye’nin en güzel illerinden biri. Bodrum’dan Marmaris’e, Datça’dan Fethiye’ye kadar her köşesi güzelliklerle dolu olan Muğla’nın köyleri de birbirinden güzel. Menteşe ilçesi sınırlarında bulunan Yeşilyurt Köyü de tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Antalya / Kaş – Kaleköy

Kaş ile Finike arasında bulunan Antik Likya Kentlerinden Simena, günümüzdeKaleköy olarak anılıyor. Mavi yolculuk yapan Akdeniz tutkunlarının rotasında mutlaka yer alan Kaleköy, binlerce yıllık tarihi zenginliği ve doğal güzellikleri ile görenlerin unutamayacağı bir yer.

Bursa / Gölyazı Köyü

Gölyazı, Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı olan Ulubat Gölü’nün kıyısında şirin bir balıkçı köyü. Eşine az rastlanır bir güzellikte olmasına rağmen Gölyazı, pek fazla keşfedilmemiş.  Gölyazı’nın olağanüstü bir doğallığa ve güzelliğe sahip.

 

Zeynep POLAT

zeyneppolat@gezionerileri.com

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Norveç’e Gitmek İçin Birçok Nedenimiz Var…

Yazdır / PDF Her ne kadar biz Türkler Norveç’i daha çok refah seviyesi yüksek, özgürlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.