Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

 

Amerika Vizesi: 

Amerika vizesi herhalde en zor alınan vizelerden birisidir. Ben size gerekli olan evrakları anlatmayacağım sadece vize alımını kolaylaştırmak için bir kaç önemli bilgi paylaşacağım.

Amerika vize verirken evraklardan daha çok beyanları dikkate alıyor diye düşünüyorum. Doldurmuş olduğunuz başvuru formundaki bilgileri görüşmede soruyorlar. Eğer formda yazdıklarınızla söyledikleriniz tutmaz ise vize almanız zor. Sordukları sorulara net cevaplar almak istiyorlar.  Öyle ıyy hııı gibi uzatmalar kullandığınızda kibarca pasaportunuzu elinizde görebilirsiniz. Gelir beyanı, orada kalacağınız yer, neden gittiğiniz önemli bilgiler. Söylediğiniz tüm beyanın belgeleri de mutlaka görevli kişiye verilmiş olmalı. Mülakatı Amerikalılar yapıyor ama Türkçe biliyorlar kazara havaya girip İngilizce konuşmayın çünkü mülakata İngilizce devam ediyorlar.

Ekstra bilgi, benim gibi başörtülülere zor vize veriyorlar.  Benim vize resmimi saçlarım gözükmeyecek şekilde önden bağlamalı olarak istediler, o şekilde çektirdim. Örtü alına sıfır yapışacak hiç gölge düşmeyecek.

Amerika için sadece Türkiye’de vize almanız yeterli değil Amerika esas vizeyi ülkeye girişte veriyor. Girişte önümde dönenleri gördüm. Orada da önemli olan görevlinin sormuş olduğu İngilizce sorulara net cevaplar vermek. Eğer İngilizceniz iyi değilse mutlaka bir kağıda ingilizce olarak neden geldiğinizi nerede kalacağınızı belirten bir yaz yazdırın. Ekine uçak rezervasyonunu ve otel rezervasyonunu koymayı unutmayın.

Şimdiden good luck 🙂

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Zenginliğin ve Fakirliğin Uç Noktası Dubai…

Yazdır / PDF Sevdiğim memleketlerden biri olan Dubai’nin hep ihtişamını görüyoruz. Dubai’ye birde bu gözle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.