Ana Sayfa / Mekan Önerileri / Ruhunuzu Dinlendirecek Bir Bahçe Seratonin Cafe…
Seratonin Cafe

Ruhunuzu Dinlendirecek Bir Bahçe Seratonin Cafe…

Güzel şehir İstanbul’da yaşayınca malum gezilecek yerimizde oldukça çok oluyor 🙂  Gezmeyi seven biri olarak da gidip gezip gördüğüm güzel mekânları sizinle paylaşmaya devam ediyorum.

Ramazan’dan önce gittiğim Üsküdar’ın Kuruçeşme semtinde adı gibi mutluluk veren Seratonin cafedeydik. Aslında hepinizin belki de görüp hatırlayacağı dizi çekimleri için kullanılan bu iki katlı ahşap evin bahçesinde iş hayatını bırakmış iki bayan kuzenlerin ortak olarak açtıkları bu cafe insana huzur veriyor.

Seratonin Cafe’nin kapalı alanının dekorasyonu son zamanlarda moda olan vintage tarz ile döşenmiş çok tatlı ve tam benlik diyebilirsiniz 🙂  Resimlerde de görüldüğü gibi renkli sandalyeler ve koltuklar, kahve sohbeti yapabileceğiniz iki kişilik koltuklarla iç mekan dekore edilmiş.  Meyve ağaçlarının ve yeşilliğin yoğun olduğu cafenin bahçesi üstü açık ve kapalı olarak iki ayrı şekilde düzenlenmiş. (Kına gecesi ve nişan gibi özel gün organizasyonu Seratonin cafe de yapabilme imkânınız da var 🙂 Ayrıca birkaç sinema, dizi film ve reklam filmi de burada çekilmiş.)

Hizmeti ise genel anlamda gayet iyiydi. Yemekleri hakkında detaylı bir bilgilendirme yapamayacağım ama giden arkadaşlarımdan aldığım duyumlar ev yemekleri tadında olduğu. Fiyatlarına gelirsek arkadaşlar çay 1 TL olmadığı sürece cafeler pahalı olmaya devam edecek  🙂 Genel olarak normal diyebilirim aşağıda resimlerde menü ve fiyatları mevcut kararı kendiniz karar verebilirsiniz. (beğeniler kişilere ve beklentilere göre değişebildiğinden ole havalı cümleler kurmuyorum :)) Cafe’nin tek eksi diyebileceğim yanı; mekân biraz küçük olduğundan masaların birbirine yakın olması onun dışında olumsuz bir şey ile karşılaşmadım.

Tavsiyem ise; Huzuru hissedebildiğiniz bu mekâna beraber vakit geçirmekten hoşlandığınız, sohbetiyle mutlu olabildiğiniz kişilerle gidip özel karışım bitki çayı ve suflesini denemeniz.

Belki bilmeyenler olabilir Seratonin’nin kelime anlamı “mutluluk hormonu” demek.

Yorumlarınızı bekliyorum. Gittiyseniz yada yazımı okuduysanız bir deyin de bilelim.

İletişim: Adres: İcadiye Mah. Cemil Meriç sok. No: 31 Üsküdar/ İSTANBUL

Kuruçeşme parkının çaprazında İcadiye Mahalle Muhtarlığının ise karşısında kalıyor.

Tel: 0216 342 18 08

Çalışma Saatleri: 08:00 / 23:00 arası en geç ise 23:30’a kadar açık.

http://www.seratonincafe.com/index.html

İyi gezmeler…

Zeynep POLAT

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Hafta Sonu Önerileri

Hafta Sonu Gidebileceğiniz Mekan Önerileri

Yazdır / PDF Merhaba, İple çektiğimiz hafta sonu için bizden birkaç mekan önerisi… Hüsn-ü Ala …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.