Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Otomobille Seyahate Çıkarken Yapmamanız Gereken 10 Şey!

Otomobille Seyahate Çıkarken Yapmamanız Gereken 10 Şey!

Otomobille seyahate çıkıp harika bir tatil yapmak için sabırsızlanıyorsunuz. Ama dikkat etmezseniz, herkesin yaptığı hatalara siz de düşebilirsiniz.

Olası problemleri ve yanlışları baştan engellemenizi sağlayacak tüyolar 🙂

1. Gereğinden fazla eşya almak: Bazen, uzun bir yolculuk için hazırlık yaparken, sahip olduğunuz her bir şeyi yanınızda götürme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Hani olur da en sevdiğiniz gece elbisenize ya da uğurlu botlarınıza ihtiyacınız olabilir, değil mi? Bu iyi bir fikir gibi görünse de arabanızın bagajında ekstra valize yer kalmayabileceğini aklınızdan çıkarmayın!

2. Gereğinden az eşya almak: Yanınıza gereğinden fazla eşya almak ne kadar yanlışsa, bomboş bir valizle gitmek de bir o kadar trajik bir durum. Zira yola çıktıktan sonra yanınıza diş fırçanızı, yedek kıyafetlerinizi ya da yol boyunca dinleyeceğiniz CD’leri almadığınızı fark etmek, hiç de hoş olmayabilir. Ne fazla, ne az, en güzeli ortasını bulmak!

3. Abur cubur almayı unutmak: Arabayla seyahatler, birkaç saat veya birkaç gün sürebilir ama süresi ne kadar olursa olsun, yolda acıkacağınız kesin! Sürekli yemek molaları vermek kısa bir süre sonra can sıkıcı (ve pahalı) hale gelebilir. O yüzden yola çıkmadan önce yanınıza hem tatlı, hem tuzlu bol miktarda abur cubur mutlaka alın!

4. Depoyu fullemeyi unutmak: Kendinizi yollara vurmadan önce arabanızın deposunu tamamen doldurduğunuza emin olun! Tamam, uzun yollarda mecburen durup kısa bir mola vereceksiniz ama ilk molayı vermeden önce biraz yol yapmak gerek!

5. Fotoğraf makinesini unutmak: Araba seyahatlerin, sadece araç kullanarak bir yerden bir yere gitmek olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yolculuğunuz boyunca hatırlamak isteyeceğiniz anılar biriktireceksiniz. Tabi ki bu anları güzel fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmek de gerekiyor ki hem sosyal medyadan paylaşabilin, hem de eve döndüğünüzde fotoğrafları bastırıp bir albümde toplayabilin.

6. Dümdüz sürüp gitmek: Eğer otoyoldan hiç çıkmadan, saatlerce araba kullanırsanız yolculuğunuz çok sıkıcı hale gelebilir. Arada biraz yoldan sapıp, yeni yerler keşfetmekte fayda var. Bunun için de güzergâhınızdaki görülmesi gereken yerlerin bir listesini çıkarın ve ziyaret edin. Böylelikle seyahatinizden hatırlanacak anıların sayısını artırın!

7. Çok fazla elektronik eşya almak: Arabayla çıkılan yolculuklar, günlük hayatın hengâmesinden biraz da olsa kaçmak için en güzel fırsatlardan birisi. Ama eğer yol boyunca e-postalarınızı kontrol ediyorsanız ve her beş dakikada bir Facebook’a ya da Instagram’a göz atıyorsanız, hiç de öyle olmayabilir. En güzeli, telefonlarınızı ve tabletlerinizi en azından bir süreliğine torpido gözüne koymak ve onların yerine yol boyunca şarkılar söylemeye, oyunlar oynamaya başlamak!

8. Yanlış kıyafetler giymek: Yürüyüşe ya da gezintiye değil, uzun yola çıkıyorsunuz, bunu unutmayın. Rüküş görünün demiyoruz ama en azından sizi en az birkaç saat rahat ettirecek kıyafetler giymeye çalışın. Unutmayın, arabanın içinde oldukça dar bir alanda olacaksanız, o yüzden sizi kaşındıracak ya da hareketlerinizi kısıtlayacak kıyafetler giymeyin.

9. Yola yalnız çıkmak: Nereye giderseniz gidin, yanınızda birinin olması her zaman avantaj. Böylelikle bütün yol masraflarını tek başınıza karşılamak zorunda kalmadığınız gibi, yanınızda yolda sohbet edecek ve yorulunca direksiyonu değişecek bir arkadaş da bulunmuş olur. Tabi bu kişinin faydaları arasına, siz tam direksiyona başınızı dayayıp uyuyakalmak üzereyken, sizi uyandıracak olmasını da eklemek lazım.

10. Yanlış arabayla yola çıkmak: Çok benzin yakan ya da çok küçük araçlar, uzun araba seyahatleri için çok da uygun olmayabilir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Zenginliğin ve Fakirliğin Uç Noktası Dubai…

Yazdır / PDF Sevdiğim memleketlerden biri olan Dubai’nin hep ihtişamını görüyoruz. Dubai’ye birde bu gözle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.