Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Hala Tatil Planı Yapmayanlar İçin Gezi Önerileri…
Gezi Önerileri

Hala Tatil Planı Yapmayanlar İçin Gezi Önerileri…

1 . Antalya – Kaş

Antalya’nın eşsiz güzellikler ile iç içe tatil beldesi Kaş, yalnızca ülkemizde değil; dünyaca ünlü bir yer. Özellikle dünyanın önemli dalış noktalarından biri olması ve binlerce yıllık bir tarih ile çevrelenmesi Kaş’a her yıl binlerce turistin akın etmesini sağlıyor.

2. Balıkesir – Ayvalık

Ege Denizi’nin kıyısında, imbat ve meltem rüzgarlarının keyifle dolaştığı, tarihi Rum evlerinin yüzlerce yıllık bir geçmişi bugüne taşıdığı bir yer Ayvalık. Bir gidenin bir daha unutamadığı, huzur dolu bir köşe…

3. Muğla – Akyaka

Muğla ili sınırları içerisindeki Akyaka, Muğla’nın diğer ilçelerini şirinliği ve sadeliği bakımından açık ara geçmiş durumda. Muğla’nın Ula ilçesine bağlı, şirin bir köy olan Akyaka, halk arasında balıkçı köyü olarak da biliniyor. Güneyinde Gökova Ovası bulunan Akyaka, birçok gezginin ve başını dinlemek isteyen tatil severin ilgi odağında.

4. Fethiye – Faralya

Özellikle son yıllarda inanılmaz ilgi gören ve turizm sektöründeki yatırımcılar için potansiyel bir tatil beldesi olan Faralya, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alıyor. Bin bir çeşit doğal zenginliğe sahip olan Faralya köyü, birçok yerli ve yabancı turistin son 2-4 yıldır tercihleri arasında yer alıyor.

5. Çanakkale – Bozcaada

Kuzey Ege’deki en popüler tatil noktalarından olan Bozcaada, Türkiye’nin 3. büyük adasıdır. Çanakkale’ye bağlı olan Bozcaada’da ada kültürünü solumanız münkün. Doğası, tarihi ve köklü kültürü ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

6. Fethiye – Şövalye Adası

Fethiye Körfezi’nin ağzında, körfezi koruyormuş gibi yerleşmiş Şövalye adası, patika yürüyüşleri, suya batmış evler ve şehir duvarları etrafında yapılan kano gezileri, Haçlı Seferleri dönemine ait kalenin kalıntıları çevresinde yapılan keşif turları ile meşhur.

7. İzmir – Çeşme/Alaçatı

Tarihi yapıya sahip evleri ve butik otelleri, sevimli ve kaliteli mekânları, birbirinden güzel koyları ve plajları ile Çeşme’nin gözbebeğidir Alaçatı

8. Muğla / Selimiye

Yeryüzündeki cennetin vücut bulmuş hali olan Selimiye, Bodrum ve Marmaris yakınlarındaki Bozburun Yarımadası’nın batı kıyısında yer alıyor. Mutlaka görülmesi gereken yerler listenize ilk sıradan girebilecek potansiyeli olan bu doğa harikası yeri görmelisiniz.

9. Pygela, Kuşadası

Aslında pek bilindik bir yer olmamasına rağmen tarihi dokusu ve eşsiz güzellikleriyle göz dolduran Pygela, Kuşadası’na sadece 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Aslında hala keşfedilmeyi bekleyen Pygela, sağlık şehri olarak kurulan ilk antik kent olarak biliniyor. Bu bölgede sağlık turizmi yapan birkaç otel ve şifalı suların bulunduğu eski yerleşim yerlerini görmeniz mümkün.

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Zenginliğin ve Fakirliğin Uç Noktası Dubai…

Yazdır / PDF Sevdiğim memleketlerden biri olan Dubai’nin hep ihtişamını görüyoruz. Dubai’ye birde bu gözle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.