Ana Sayfa / Seyahat Haberleri / Dünyanın En Egzotik 10 Yeri…

Dünyanın En Egzotik 10 Yeri…

  1. Ejderhanın Yardımı / Halong Körfezi / Vietnam

Bin civarı adayla dolu bölgeye ilişkin birçok efsane bulunuyor. En öne çıkanı ise halkı düşmanlardan korumak için gökten inen ejderhanın bölgeyi bu hale getirdiği… Vietnamlıların korunmuş kültürleri ve eşsiz doğası sizi etkileyecek.

  1. Mavinin Her Tonu /Maldivler

Balayı çiftlerinin hayalini süsleyen yer.. Mavinin her tonunu görebileceğiniz adalar ülkesi size romantik dakikalar vaat ediyor. Sahilleri, plajları, kumsalı, güneşin doğuşunu ve batışını izlemek, işte o cennet burası. Dünyanın üzerine titrediği mercan resiflerini görmeden dönmeyin.

  1. Su Üstünde Romantizm / Bora Bora / Fransız Polinezyası

Güney Pasifik’te bulunan ada bembeyaz kumsalları, yeşil bitki örtüsü ve mercan gölleriyle huzur vaat ediyor. Pırıl pırıl turkuvaz su üstünde bulunan bungalovlar tam da romantik bir tatil arayanlara özel. Ayrıca adada eğlence faaliyetleri hiç durmuyor.

  1. En Renkli Gece / Saarıselka / Fillandiya

Gökyüzündeki rengârenk ışık oyunlarını termal camlı iglolarda seyretmeye, üstelik burada konaklamaya ne dersiniz? Kızaklı haski safariyi de yapmadan dönmeyin. Kısa turlar olduğu gibi tüm doğayı keşfedeceğiniz üç saatlik olanı da var.

  1. İki Kültürün Karışımı / Kerala / Hindistan

Hindistan’ın eğitim seviyesinin en yüksek olduğu yer burası. ‘Backwaters’ denilen doğanın içindeki sularda tekne turu yapmalısınız. Goa, Perinyar ve Trivandrum gibi sıradışı yerlerin olduğu bölge, Hint ve Portekiz kültürlerinin harmanlandığı ve doğal güzellikleriyle öne çıkan egzotik bir cennet.

  1. Altın Kaplı Tapınaklar / Myanmar

Halk dinine bağlı olarak yaşadığı için Budizm inancının her yönünü göreceksiniz. Suyollarında kaybolacak onlarca rota var. Özellikle Ayewady Nehri’ndeki tura mutlaka katılmalısınız.

  1. Afrika’nın Zenginliği / Madagaskar

Marco Polo anılarında, “ Afrika’da tarifsiz zenginliğe sahip bir ada” olarak bahsetmiş. Barındırdığı canlı türlerinin neredeyse yüzde 95’ini dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz Madagaskar, doğa tutkunlarının bir gün mutlaka hayal ettiği adalardan biri.

  1. Ateş ve Buzun Diyarı / Kamçatka / Rusya

Doğanın dengesiyle zamanın durduğu, ateşin ve buzun diyarı.. 30’u aktif 160 kadar yanardağ ile dünyanın en aktif volkanik bölgelerinden biri. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bölgede nadir hayvan ve bitki türlerini de görebilirsiniz.

  1. Başka Bir Dünyadan / Sokotra Adası / Yemen

Yedi milyon yıl önce Afrika’dan koparak ada haline gelen Sokotra, belki de dünyanın en izole yeri. Burada göreceğiniz 200 civarındaki bitki ve hayvanı başka yerde görme imkânınız yok. Bu endemik bölge her yıl turist akınına uğruyor.

  1. Vahşi Yaşamın İçinde / Masai Mara / Kenya

Belgesellerden vahşi yaşamı izlemekten sıkıldıysanız buraya mutla gitmelisiniz. Zebralar, filler, yırtıcıların ve diğer canlıların hayatta kalma mücadelesini ve göç etmelerine tanık olacaksınız. Vahşi kedilerin amansız mücadelesini görmek için gidilmeli.

Kaynak: Hürriyet Seyahat

Zeynep POLAT

zeyneppolat@gezionerileri.com

 

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Zenginliğin ve Fakirliğin Uç Noktası Dubai…

Yazdır / PDF Sevdiğim memleketlerden biri olan Dubai’nin hep ihtişamını görüyoruz. Dubai’ye birde bu gözle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.