Ana Sayfa / Mekan Önerileri / Balat’ta Vintage Cafe Naftalin K.

Balat’ta Vintage Cafe Naftalin K.

Renkli evleri, bir balkondan diğerine uzanan çamaşırlıkları, sıvası dökülmüş binaları, avlulu kiliseleri, ara sokakları birbirine bağlayan dar dik merdivenleriyle kendi doğal haline bırakılmış İstanbul’un en eski tarihi bir semti Balat.

Son zamanlarda oldukça ilgi çeken bu tarihi semti fotoğraf arşivine eklemek ve semti keşfetmeye gelenlerin ise bir soluk alabileceği mekânlar semt kadar güzel ve değişik atmosferde diyebiliriz.

İşte bu bahsettiğimiz tarihi semtte Bülent ve Zeynep Yılmaz çiftinin fikirleri sonucunda ortaya çıkmış Cafe Naftalin K. Vintage dekorasyonu, ambiyansı, çalınan müzikleriyle ve sizi karşılayan sıcacık ev sahipleriyle içinizi ısıtacak sıcacık bir mekân.

Özellikle vintage görünümlü modern eşyaları ile “tarihi” görünüm verilen mekânlara adeta meydan okuyor. Naftalin K.’da görebileceğiniz bütün eşyalar ise, 60’lı 70’li yıllardan kalma olduğu için insan, bir an kendini nostalji yolculuğun içinde bulabiliyor. Mekânın K. Harfinin hikâyesi ise Behzat Ç. dizisinin Ç’sinden ilham alınmış. Mekânın sahibinin kafka, kitap, kahve, kütüphane, kedi gibi hayatta en sevdiği şeylerin baş harfinin K ile başlamasının da bunda etkili olduğunu söyleniyor. Bu arada kedi demişken kedilerden korkanların uğrayabilecekleri bir mekân değil çünkü her an yanınızda bitebilirler. 🙂

Cafe Naftalin K.’da el yapımı kekler, kurabiyelerin yanı sıra menüde diğer dikkatimizi çeken ise kahve çeşitleri oluyor. Alışılmış kahve ve Türk kahvesinin haricinde ise menüde bulunan Kürt, Mardin, Süryani, Dibek Kahveleri dikkat çekiyor. Fiyatları ise makul seviyede ve hizmeti gayet güzel.

Balat’a yolunuz düşer ise mutlaka bu şirin vintage Cafe Naftalin K’ya uğrayıp Mardin Kahvesi içmeyi ve Kedili Kurabiye tadabilirsiniz,ayrıca mekânın karşısında bulunan Naftalin Eskici Dükkânına uğramayı da unutmayın.

İyi gezmeler.

Adres: Balat Mahallesi, Yıldırım Caddesi, No 22/A Fatih /İstanbul

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir

Hafta Sonu Önerileri

Hafta Sonu Gidebileceğiniz Mekan Önerileri

Yazdır / PDF Merhaba, İple çektiğimiz hafta sonu için bizden birkaç mekan önerisi… Hüsn-ü Ala …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.